به گزارش ایسنا تورنمنت بین المللی كشتی آزاد جام ایوان یاریگین كه معتبرترین تورنمنت كشتی جهان محسوب می شود ششم بهمن در كراسنویارسك روسیه برگزار می شود و تیم كشتی آزاد ایران به دلیل تداخل این جام با لیگ برتر در آن شركت نخواهد كرد.

با توجه به اینكه جام جهانی و جام تختی در پیش است هر طور شده لیگ باید در زمان مقرر برگزار شود و تاخیر لیگ به خاطر جام یاریگین برنامه های آتی تیم ملی را مختل می كند كه با این شرایط چاره ای جز لغو جام یاریگین پیش روی كادرفنی نمی ماند.

● سومین خارجی لیگ برتر كشتی آزاد به نفت پیوست

الكسی شماروف به عنوان سومین كشتی گیر خارجی لیگ برتر با تیم نفت قرارداد بست .

پس از جذب گئورگی گوگشلیدزه كشتی گیر نامدار روسی الاصل گرجستان توسط تیم نفت الكسی شماروف از روسیه نیز با این تیم قرارداد امضا كرد تا پس از دودایف و گوگشلیدزه سومین كشتی گیر خارجی لیگ باشد. نفت با این قرارداد از هر دو سهمیه كشتی گیر خارجی خود استفاده كرد.

شماروف كه كشتی گیر درجه دو در وزن ۱۲۰ كیلوگرم روسیه محسوب می شود تنها در دو دوره جام جهانی توانسته ملی پوش شود .

● ابراهیمی برای جدال با گوگچلیدزه آماده می شود

نایب قهرمان كشتی آزاد دنیا در سال ۲۰۰۷ برای رویارویی با گئورگی گوگچلیدزه قهرمان سال ۲۰۰۱ جهان آماده می شود .

در حالی كه عنوان دار وزن ۹۶ كیلوی ایران در سال های اخیر برای شركت در لیگ برتر با تیم گراد تهران قرارداد بست نفتی ها به سراغ گئورگی گوچلیدزه كشتی گیر وزن ششم گرجستان رفتند و با وی قرارداد بستند.

جدال تیم های گراد و نفت در هفته چهارم مسابقات با حضور ستارگان كشتی ایران و دنیا در تركیب ۲ تیم مبارزه ای حساس و هیجان انگیزی را رقم خواهد زد.

به نظر می رسد جدال ۲ المپیكی گراد با خارجی های نفت رقم زننده زیباترین مبارزه ها باشد .

در وزن ۹۶ كیلو سعید ابراهیمی به مصاف گئورگی گوگچلیدزه دارنده مدال برنز بازی های المپیك ۲۰۰۸ می رود .

در وزن ۱۲۰ كیلو نیز فردین معصومی دارنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۰۶ با الكسی شیماروف روس كشتی می گیرد .

در این باره امیر عفراتی سرپرست تیم گراد به فارس گفت : از ابراهیمی در هفته سوم استفاده نخواهیم كرد. این كشتی گیر به شدت تمرینات خود را پیگیری خواهد كرد تا برای رویارویی با گوگچلیدزه آماده شود. با شرایطی كه ابراهیمی دارد من احتمال برد او را بیشتر از حریف خارجی اش می دانم .

لارودی : شش تیم قصد حضور در لیگ فرنگی را دارند

با تاكید رئیس سازمان لیگ فدراسیون كشتی تاكنون شش تیم از حضور خود در رقابت های لیگ فرنگی در سال ۸۷ خبر داده اند .

با وجودی كه عنوان شده بود لیگ هر ۲ رشته آزاد و فرنگی به صورت همزمان آغاز خواهد شد; اما بعد از گذشت ۲ هفته از رقابت های لیگ آزاد هنوز حتی تعداد تیم های شركت كننده در لیگ فرنگی نیز مشخص نشده است .

هیچ تیمی شركتش در لیگ فرنگی را قطعی نكرده و به همین دلیل سازمان لیگ نیز زمان آغاز رقابت ها را اعلام نكرده است .

در این رابطه تورج لارودی گفت : از نگاه ما و با توجه به صحبت هایی كه با تیم ها داشته ایم شیراز با نام دایتی یا سیمان تولیدی مجید خوزستان تعاونی مسكن كاویان اهواز شهرداری آمل شهرداری بابل و تیمی از دانشگاه آزاد كه هنوز شهر آن مشخص نشده در مسابقات لیگ شركت می كنند. هرگاه این تیم ها در نامه ای رسمی برای حضور در لیگ فرنگی اعلام آمادگی كنند آن گاه جلسه هماهنگی با تیم های شركت كننده و قرعه كشی رقابت ها را برگزار خواهیم كرد.