خبرگزاری فارس: هنرمندان شركت كننده در آرت اكسپو رسمی تهران در حالی به نمایش آثار خود در این رویداد هنری پرداخته‌اند كه با توجه به آمار ارایه شده، می‌توان منتخبی از آثار هنری خلق شده در یك قرن هنر معاصر ایرانی را به تماشا نشست.

به نقل از ستاد خبری آرت اكسپو رسمی تهران، بر اساس اطلاعات و آمار هنرمندان شركت كننده در این رویداد هنری، از مجموع ۶۲ نگارخانه سطح كشور، امضای قدیمی‌ترین آثار رسیده به دبیرخانه این نمایشگاه به سال ۱۳۰۰ هجری شمسی برمی‌گردد كه این خود نشان دهنده تجربه یكصد ساله هنر ایرانی در حوزه هنرهای تجسمی به شمار می‌رود.

بر اساس نظر منتقدان هنری، این نمایشگاه فرصت مناسبی است تا نسل‌های مختلف هنری صد سال اخیر ایران را با نگاهی متفاوت به نظاره نشست.

در میان آثار ارایه شده در این نمایشگاه می‌توان آثاری از هنرمندان نسل اول هنر معاصر ایرانی همچون مسعود عربشاهی، احمد اسفندیاری، حسینعلی ذابحی، فرامرز پیلارام، ژازه طباطبایی، منوچهر نیازی، محسن وزیری‌مقدم،پرویز كلانتری،ایران درودی و ... را مشاهده كرد.

همچنین از هنرمندان معاصر نیز می‌توان به آثاری از میرحسین موسوی، حسین خسروجردی، احمد وكیلی، ناصر پلنگی، كاظم چلیپا،ایرج اسكندری و ... اشاره كرد.

آرت اكسپوی رسمی تهران از سوی دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یكم دی‌ماه سال جاری به مدت یك ماه در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به آرت‌اكسپو و همچنین آثار ارایه شده در این همایش هنری در وبگاه اینترنتی www.artexpo.ir قابل دسترسی است.