سرمربی تیم راه آهن مشهد گفت: مهدی حاجی زاده با كشتی احساسی نمی تواند نتیجه لازم را در وزن ۸۴ كیلو بگیرد.

امیر توكلیان با اشاره به پیروزی اسماعیل نجاتیان برابر مهدی حاجی زاده اظهار داشت: نجاتیان در این مبارزه نشان داد می تواند به یكی از خوب های كشتی دنیا مبدل شود؛ اما حاجی زاده اگر بخواهد احساسی كشتی بگیرد نمی تواند نتیجه بگیرد.

سرمربی راه آهن كه تیمش روز دوشنبه برابر گاز مازندران شش بر یك پیروز شد، در این باره تاكید كرد: از قبل پیش بینی می كردم كشتی سختی پیش رو داشته باشیم. به همین دلیل یك هفته اردو در مشهد برپا كردیم و در شرایطی كه گازی ها باتجربه تر از ما بودند از نظر روحی و روانی روی نفرات مان كار كردیم. اكثر كشتی گیران تیم حریف سابقه عضویت در تیم های آسیایی و جهانی را داشتند؛ اما ما ملی پوشی نداشتیم.

وی افزود: به دلیل بهرمندی از شرایط میزبانی باید حتما در این مبارزه پیروز می شدیم و این مسئله نیز بر سختی های كار ما اضافه می كرد. از نفرات مان صددرصد راضی هستم. آنها از داشته های خود استفاده كردند و در نهایت به پیروزی رسیدند.

توكلیان در رابطه با پرتاب بطری از سوی برخی تماشاگران ناراضی مازندران خاطر نشان ساخت: این تماشاگران سرمایه های كشتی هستند و جای خوشحالی دارد كه آنها در این سرما كیلومترها را طی كرده و عازم مشهد شده اند تا تیم خود را تشویق كنند. نمی شود عمل آنها را تقبیح كرد چون وقتی مبارزه ها خیلی حساس باشد طبیعی است عده ای نتوانند احساسات خود را كنترل كنند و شاهد چنین اتفاقی باشیم.

نایب قهرمان سابق كشتی جهان در مورد قضاوت داوران گفت: داوری ها بی مورد نبود؛ اما آنها می توانستند دقت بیشتری روی كشتی ها داشته باشند. قضاوت هفت مبارزه آن قدر آنها را خسته نمی كند كه بخواهند به سرعت كشتی ها را تمام كنند. داوران باید سعه صدر بیشتری از خود نشان دهند تا روند مسابقات لیگ بهتر شود.

مربی سابق تیم ملی كشتی آزاد تاكید كرد: از خرید آلن دودایف روس راضی هستم. او كشتی خوبی برای ما گرفت. در روزهای آینده سه تا چهار كشتی گیر دیگر را به جمع خود اضافه خواهیم كرد و همچنین از خرید یك كشتی گیر خارجی دیگر نیز منصرف نشده ایم. در دیدار با گاز، كشتی گیران مان مزد زحمات شان را گرفتند. حمید سیفی نیز به این دلیل كه پیروزی تیم مسجل شده بود بی انگیزه شد وگرنه او از آمادگی خوبی سود می برد.