گئورگی گوگشلیدزه به تیم كشتی آزاد نفت تهران پیوست. گئورگی گوگشلیدزه دارنده مدال طلای رقابت های جهانی ،۲۰۰۱ مدال نقره رقابت های جهانی ۲۰۰۶ و مدال برنز المپیك ۲۰۰۸ پكن از گرجستان با حضور در فدراسیون كشتی قرارداد رسمی خود را با تیم نفت تهران برای حضور در رقابت های لیگ برتر امضاء كرد. گوگشلیدزه روسی الاصل دومین كشتی گیر خارجی لیگ ایران محسوب می شود. كه از این حضور هم رضایت دارد.

● هدفتان از شركت در مسابقات لیگ برتر كشتی آزاد ایران چیست

▪ همیشه حضور و شركت در رقابت های بزرگ اینچنینی برایم از اعتبار و حیثیت و پرستیژ بالایی برخوردار بوده است، به خصوص كه این رقابت ها در كشوری مانند ایران كه اینچنین از نظر كشتی آزاد پیشرفته است، برگزار می شود. دركل این حضور چه از نظر شخصی و چه از نظر فنی - تمرینی، برای من مفید واقع شده است.

از این جهت كه از من دعوت شده تا در میان چنین كشتی گیران قوی و شایسته ای كشتی بگیرم، من نزد خودم احساس غرور می كنم.

● نخستین بار كی و كجا كشتی را شروع كردی و نخستین مربی ات چه كسی بود

▪ من در سال ،۱۹۸۵ یعنی هنگامی كه تنها ۵ سال داشتم تمرین كشتی را زیر نظر گورام مارگوراشویلی كه در همسایگی مان زندگی می كرد، در شهر گور جمهوری گرجستان كه زادگاه استالین نیز بوده است، آغاز كردم.

● چرا نتوانستی در المپیك ۲۰۰۸ پكن قهرمان شوی

▪ می دانید پاسخ دادن به این سؤال برای من بسیار سخت است، زیرا فكر كردن به لحظاتی كه تا این حد برایم در زندگی مهم بودند یادآوری دوباره آن ها بسیار دردآور است اما شاید بتوان گفت كه این به نوعی خواست خدا بوده است، چرا كه تا آنجا كه به من مربوط می شد، من هر آنچه كه باید می كردم تا قهرمان المپیك شوم را انجام داده بودم. نمی دانم، شاید مرتكب خطایی شده بودم كه خداوند آن را نبخشیده بود «و در نتیجه نتوانستم در المپیك موفق ظاهر شوم».

● در لیگ ایران در همان ۹۶ كیلوگرم كشتی می گیری حریفانت را می شناسی

▪ متأسفانه هنوز نمی دانم كه حریفانم در این وزن چه كسانی خواهند بود اما می توانم این را بگویم كه هر كشتی گیری كه در این لیگ شركت داشته باشد، حتماً رقیبی شایسته و قابل است.

● وضعیت كشتی درایران را چطور می بینی

▪ علی رغم تمام حرف هایی كه ممكن است وجود داشته باشد و علی رغم تمام توجهاتی كه به فوتبال می شود، به نظر من كشتی در ایران حرف اول را می زند؛ كشتی در ایران یك رشته سنتی است كه ورزشكارانش از همان دوران طفولیت به آن می پردازند. به نظر من كشتی در خون ایرانی هاست.

● و بهترین كشتی گیر تاریخ كشتی ایران

▪ شما كشتی گیران خوب زیاد داشته اید، كسانی مانند حبیبی كه یك كشتی گیر افسانه ای بود.

ایسنا