فدراسیون كشتی از ۲۰ كشور جهان برای شركت در مسابقات بین المللی كشتی فرنگی جام یادگارامام(ره) دعوت به عمل آورده است.

عارف ربطی ، دبیر فدراسیون كشتی با اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت مسابقات بین المللی جام یادگار امام(ره) برای آماده سازی تیم ملی كشتی فرنگی، فدراسیون از ۲۰ كشور برای شركت در این مسابقات دعوت به عمل آورده است و تاكنون چند كشور با ارسال اسامی كشتی گیران خود حضورشان را در این مسابقات كه ۱۰ بهمن برگزار می شود، قطعی كرده اند. وی با اشاره به پایان مرحله نخست اردوی تیم ملی كشتی فرنگی، اظهار داشت: این اردو با صلاحدید كادرفنی تیم ملی و در راس آنان «محمد بنا» به منظور شناسایی تواناییهای نفرات دعوت شده برگزار شد و به نظر من كادرفنی تیم به اهدافموردنظر شان دست یافتند چرا كه شناخت اولیه در این زمینه به دست آمده و مطمئنا در مراحل بعدی اردو نفرات مورد نظر به آمادگی مطلوب دست خواهند یافت.

دبیر فدراسیون كشتی درباره وضعیت تیم ملی كشتی آزاد، یادآور شد: با صلاحدید كادرفنی این تیم نیز اردوی آماده سازی ملی پوشان پس از پایان مسابقات لیگ آغاز شده تا نفرات شركت كننده كشورمان در جام جهانی تهران مشخص شده و علاوه براین سایر نفرات دعوت شده به اردو در جام تختی حضور یابند. ربطی با اشاره به برگزاری مسابقات كشتی قهرمانی آسیا در اردیبهشت سال آینده، تصریح كرد: همان طور كه كادرفنی تیم ملی كشتی فرنگی شركت در مسابقات بین المللی جام وهبی امره تركیه را نیز در دستور كار خود دارد چنانچه كادرفنی تیم ملی كشتی آزاد نیز صلاح بدانند فدراسیون این آمادگی را دارد كه مقدمات حضور در یك تورنمنت بین المللی را برای این تیم فراهم آورد البته صحبتهای در زمینه حضور در مسابقات بین المللی جام «كی اف» اوكراین شده است اما باید ابتدا دعوت نامه این مسابقات را دریافت كرده و سپس اقدامات لازم را به عمل آوریم.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات جام تختی یادآور شد: با توجه به اینكه این مسابقات در فاصله زمانی كم با پیكارهای جام جهانی تهران برگزار می شود سعی می كنیم تیمهای شركت كننده در جام جهانی را متقاعد كنیم در جام تختی نیز حضور داشته باشند ضمن اینكه چند كشور دیگر را برای شركت در این مسابقات به تهران دعوت كرده ایم. ربطی همچنین درباره تشكیل اردوی استعدادیابی در محل خانه كشتی تهران گفت: فدراسیون كشتی به منظور نهادینه كردن اقدامات علمی در كشتی كشور هم اكنون تعداد ۵۰ كشتی گیر و ۵۰ مربی سازنده مستعد آنان را در اردوی استعدادیابی گردهم آورده است تا با بهره گیری از روشهای علمی اساتید دانشگاه و همچنین آكادمی ملی المپیك در بخشهای بدنسازی، تغذیه، روانشناسی و غیره اقدامات علمی را در سن نونهالی كشتی گیران آغاز كند. از طرفی این مربیان پس از بازگشت به شهرستانهای خود در سراسر كشور با اطلاعات كافی می توانند به صورت علمی به كشف و پرورش استعدادها اقدام كنند.