مربی تیم ملی كشتی فرنگی گفت: حمید سوریان برای حل مشكلات روحی اش نیاز به زمان و مشاوره دارد.

ناصر نوربخش اظهار داشت:‌ ما در اردو دكتر روانشناس نداریم؛ اما بنا خودش در این زمینه تبحر دارد. او با كشتی گیران رابطه روحی خوبی برقرار می كند و روحیات آنها را می شناسد. نباید اجازه دهیم ناراحتی روحی این قهرمان و دیگر نفرات مان تشدید شود تا دوباره كشتی گیران شایسته را به كشتی بازگردانیم.

وی در مورد عدم دعوت از مسعود هاشم زاده و سامان طهماسبی به اردو تاكید كرد: ملی پوشان ما از شكست های المپیك سرخورده شده بودند به همین دلیل باید به آنها فرصت داد. علی محمدی تنها كشتی گیری بود كه از روز اول به اردو آمد و در همه تمرینات حضور داشت؛ اما هاشم زاده و طهماسبی مصدوم بودند. هاشم زاده حتی سری به اردو زد تا مصدومیتش را به بنا اطلاع دهد.

نوربخش افزود: سوریان نیز گهگداری به اردو می آید بر این اساس این سه نفر به اردوی بعدی دعوت نمی شوند؛ اما می توانند هرگاه كه خواستند در اردو حاضر شوند و به همراه سایرین تمرین كنند.

مربی تیم ملی از دعوت چند كشتی گیر شاخص به اردو خبر داد و تاكید كرد: علی اشكانی، حمید باوفا، داود عابدین زاده،‌ خلیل عبدالهی و شیرزاد بهشتی طلا از جمله این نفرات هستند. البته در اردوی دوم نیز چیزی در حدود ۴۲ كشتی گیر به اردو فرا خواهیم خواند و فقط برخی از نفرات تغییر خواهند كرد.

ناصر نوربخش در مورد پایان زودهنگام اردوی اول تیم ملی تصریح كرد:‌ قصد داشتیم به این دلیل كه اردو را ۲ روز دیرتر از برنامه آغاز كردیم، تمرین را تا روز ۱۷ آذر ادامه دهیم؛ اما به دلیل آغاز اردوی استعدادیابی در خانه كشتی، تمرین را روز ۱۵ آذر به پایان رساندیم. نظم خوبی بر اردو حاكم بود و فدراسیون نیز سنگ تمام گذاشت. اگر برنامه های ما به همین شكل ادامه پیدا كند به اهداف خود خواهیم رسید.

این مربی شهریاری گفت: به واسطه این اردو متوجه شدیم كه نفرات در وضعیت جسمانی خوبی نیستند و از شرایط آنها اطلاع پیدا كردیم. همچنین فرنگی كاران با قانون جدید تمرین كردند.