از هفته دوم لیگ برتر كشتی آزاد، امروز پنج دیدار برگزار می شود كه بی شك جدال راه آهن خراسان و گاز مازندران رقابتهای این هفته را تحت الشعاع خود قرار می دهد. دو تیم مدعی صعود از گروه B در حالی در مشهد رودرروی هم قرار می گیرند كه در مسابقه اول خود به راحتی رقیبان را شكست داده اند.

تیم پیروز این دیدار تاحدودی خیالش از بابت صعود راحت خواهد شد. راه آهنی ها با چهره های شاخصی مانند آلن دودایف روسی، حمید سیفی، مهرداد حدادی و اسماعیل نجاتیان رودرروی گاز قرار می گیرد كه تعدادی از بهترینهای كشتی مازندران نظیر مراد محمدی، رضا یزدانی، مهدی حاجی زاده، تقی دادشی، اصغر بذری و هادی پورعلیجان در این تیم جمع شده اند.هرچند در این دیدار بایستی منتظر خلق شگفتی بود، اما باید گفت در جدال دو تیم راه آهن و گاز باتوجه به مهره های كار كشته و باتجربه ای كه تیم مازندرانی در اختیار دارد شانس گازیها برای غلبه برمیزبان خود بیشتر است.

حضور ملی پوشانی همچون رضا یزدانی،تقی داداشی،اصغر بذری و حتی هادی پور علیجان كه پس از محرومیتش به دنبال اثبات شایستگی هایش است كفه ترازو را به نفع گاز سنگین تر می كند.از سوی دیگر باوجود اینكه راه آهن هر سال با یارگیری قوی كه انجام می داد همه این تیم را از همان ابتدای لیگ یكی از مدعیان می دانستند، اما امسال بنا به دلایلی نتوانسته در جذب كشتی گیران شاخص چندان موفقیتی داشته باشد به همین دلیل نباید از راه آهن انتظار هر ساله را داشت هرچند كه نباید ازكنار قدرت و جسارت كشتی گیران جوان راه آهن به سادگی گذشت.

بی شك جدال امروز راه آهن و گاز یكی از دیدنی ترین رقابتهای هفته دوم لیگ كشتی خواهد بود كه حضور غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی كشتی آزاد در مشهد و برداشتی كه از كشتی های این دوتیم خواهد داشت می تواند نتیجه هر مسابقه ای را عوض كند وبه جذابتر شدن رقابت دوتیم راه آهن و گاز كمك كند.

گفتنی است، دیدار این دو تیم به احتمال فراوان از شبكه سراسری به صورت مستقیم پخش خواهد شد.

در دیگر دیدار این گروه دوتیم سیمان دورود و گراد تهران رو در روی هم قرار می گیرند. این دیدار هم می تواند از جهاتی برای علاقه مندان به كشتی جذاب باشد تیم تازه تشكیل شده سیمان دورود با كشتی گیران جوان و جویای نامی كه در اختیار دارد به دنبال دست وپا كردن نام و نشانی برای خود است.

از سوی دیگر گرادیها كه دومین حضورخود را در لیگ تجربه می كنند با سرمربیگری مجید خدایی مربی جوان و كار بلد خود و نیز كشتی گیران شاخصی كه در اختیار دارند، خیز خود را برای قهرمانی در لیگ امسال از دورود خواهند گرفت.

از گروه A، یك دیدار دیگر در تهران برگزار خواهد شد كه در این دیدارنفت تهران مدافع قهرمانی میزبان آزادگان بابل است، رقابتی كه با توجه به شرایط دو تیم می تواند آبستن حوادث مختلفی باشد.در گروه B رقابتهای كشتی لیگ برتر نیز دو دیدار برگزار می شود كه در یكی از این دیدارها صنایع و معادن همدان نایب قهرمان سال قبل با مربیگری مسعود مصطفی جوكار میهمان نیروی زمینی ارتش است كه تیم همیشه حاضر بی ادعای لیگ خواهد بود.

دیگر رقابت این هفته این گروه را دو تیم شمالی مؤسسه فرهنگی ورزشی عسگری محمدیان و KSB كلاردشت برگزار خواهند كرد كه می توان گفت برای علاقه مندان شمالی كشتی نتایج این جدال كه كلاردشتی ها میزبانی آن را برعهده دارند از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.

هاشم رسایی فر