رییس اسبق فدراسیون کشتی گفت: تمام تیم های شرکت کننده در جام جهانی از کشتی گیران جوان در ترکیب تیم های خود استفاده می کنند به همین دلیل این رقابتها نمی تواند معیار و ملاک مناسبی برای ارزیابی کادر فنی و کشتی گیران ما باشد.

پرویز سیروس پور تاکید کرد: تا آغاز رقابتهای جام جهانی کشتی تنها ۲ ماه زمان باقی مانده و در این مدت کوتاه نمی توان عملکرد کادر فنی تیم ملی را مورد ارزیابی قرار داد.

وی ادامه داد: عملکرد کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد در رقابتهای جهانی ۲۰۰۹ دانمارک نمایان خواهد شد و موفقیت در این رقابتها ملاک ارزشگذاری عملکرد کادر فنی است.

وی اضافه کرد: جام جهانی کشتی به عنوان یک رقابت تدارکاتی محسوب می شود که اکثر تیم ها با کشتی گیران جوان و مستعد خود در این میدان حاضر می شوند.

سیروس پور تاکید کرد: ما هم باید از وجود کشتی گیران جوان و مستعد خود که در رقابتهای لیگ برتر کشتی موفق عمل کرده اند در رقابتهای جام جهانی استفاده کنیم.

پیشکسوت کشتی کشورمان ادامه داد: حضور کشتی گیران المپیکی در جام جهانی شیوه مناسبی نیست؛ در این میدان باید فرصت را به کشتی گیران جوان داد تا از این طریق توانمندی های خود را به اثبات برسانند.

سیروس پور در پایان یادآور شد: برنامه ریزی هدفمند و اصولی نیاز امروز کشتی ایران است و تا مادامیکه این مهم در کشتی دیده نشود نمی توان انتظار موفقیت در میدان های معتبر بین المللی را داشت.

مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان ۱۷ و ۱۸ اسفند ماه سالجاری در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می شود.