فیلم سینمایی "نقطه ضعف" ساخته محمدرضا اعلامی شنبه ۲۳ آذرماه ساعت ۱۷ در کانون فیلم انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی به نمایش درمی‌آید.

این نخستین تجربه سینمایی اعلامی است که نویسندگی کار را هم بر عهده داشته و پس از نمایش با حضور وی و شادمهر راستین منتقد سینما مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

"نقطه ضعف" اقتباسی از رمانی به همین نام نوشته آنتونیس ساماراکیس محصول سال ۱۳۶۲ است. جواد گلپایگانی، حسین پرورش، جمشید هاشم‌پور و محمدسادات ابهری بازیگران اصلی این فیلم هستند که موفق شد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد را برای حسین پرورش از دومین جشنواره فیلم فجر (۱۳۶۱) اختصاص دهد.

داستان "نقطه ضعف" درباره شخصی با نام مستعار مسافر است که مظنون به فعالیت در یک سازمان زیر زمینی است. او دستگیر می‌شود و به بهانه اینکه برای مواجهه با یکی از رفقایش باید به سازمان امنیت برده شود، همراه ا دو مأمور در جاده سرگردان می‌شوند.

از دیگر عوامل فیلم می‌توان به علیرضا زرین‌دست مدیر فیلمبرداری، مرحوم بابک بیات آهنگساز، محمدرضا قومی و مرحوم فرهنگ معیری چهره‌پردازان و حسن مصیبی تدوینگر اشاره کرد. علاقمندان می‌توانند برای تماشای این فیلم به خانه سینما واقع در خیابان بهار جنوبی، کوچه سمنان مراجعه کنند.