کیومرث قورچیان هنرمند نقاش گفت: جشنواره هنرهای تجسمی فجر باید فراتر از جشنواره های دیگر باشد، امسال بعد از ۳۰ سال ، دوره نخست آن است و باید شایستگی لازم را داشته باشد.

کیومرث قورچیان درخصوص جشنواره هنرهای تجسمی فجر گفت: باید در این جشنواره از تمام محدودیت ها پرهیز شود و بیشتر هنر انقلاب را به نمایش بگذارند.

وی در مورد ارایه آثار خود به جشنواره های هنرهای تجسمی فجر اظهارداشت: از من دعوت شد و من نیز اعلام آمادگی کردم . ۳۰ عدد از تابلوهای خود را که در طی این ۳۰ سال جمع آوری کرده ام در خصوص انقلاب و با عنوان «عکس امام تو ماهه» ارایه داده ام . ولی تمام کارها از سوی افراد پذیرفته نشده است و گفته اند از این آثار دو تا سه اثر را خریداری می کنند.

قورچیان در ادامه افزود: من درخصوص این موضوع به افراد زیادی نامه داده ام ازجمله به معاونت هنری و ریاست جمهوری که در نامه ام از آنها کمک و حمایت خواسته ام و در عین حال جوابی دریافت نکرده ام.

این هنرمند کشورمان در مورد حضور گروه های خارجی خاطرنشان کرد: وجود گروه های خارجی باعث برقراری ارتباط بین افراد می شود که این امراتفاق بسیار با ارزشی است. البته کشورهای آسیایی از جمله بنگلادش، هند، الجزایر، ایران را دوست دارند و به ایران می آیند. ولی اگر این جشنواره جنبه سیاسی نداشته باشند ، گروه های اروپایی و آمریکایی هم شرکت می کنند. به نظر من گروه های ایرانی هم باید آزاد باشند .هنرمند باید از نفسانیت و قید و بندها آزاد باشد.

وی درخصوص بخش های جنبی جشنواره هنرهای تجسمی فجر تصریح کرد: وجود بخش های جنبی ضروری است .حتی من نیز مطالبی که معنا و محتوای آن در خصوص انقلاب و عرفان اسلامی است دارم،باید از هنر تعریف حقیقی بر مبنای ماورا داشت.

قورچیان در پایان افزود: در فرهنگسرای بهمن ۷ اثر از آثار خود را گذاشته ام که موضوع آن باران است ویک نمایشگاه گروهی است که از ۱۶ آذر برگزار می شود.

مریم علی بابایی