سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی بزرگسالان گفت : تا ۱۵ روز پیش حمید سوریان از اسم خانه كشتی هم گریزان بود; اما رفته رفته روحیه اش بهتر می شود.

محمد بنا در گفت و گو با فارس در مورد اینكه از سوی مدیر تیم های ملی مطرح شده است عده ای از فرنگی كاران از جمله سوریان غیبت غیر موجه دارند و به اردوی بعدی دعوت نمی شوند اظهار داشت : سامان طهماسبی و مسعود هاشم زاده غایب هستند; اما با دلائل موجه . طهماسبی باید ۲۰ جلسه فیزیوتراپی پشت سر بگذارد و رضایی نیز به دلیل مصدومیت نمی تواند بدود .

وی ادامه داد : سوریان هم برای كسب آمادگی حضور در تمرین اردویی به فرصت نیاز دارد. باید از نظر روحی وضعیتش بهتر شود. بیست و چهار ساعته در اردو هستم تا نفرات را زیر نظر داشته باشم .

وی تاكید كرد : سوریان شب گذشته (سه شنبه ) در اردو ماند. برای او برنامه اختصاصی در نظر گرفته ام . به هر حال با توجه به شرایطی كه پیش آمده فرنگی كاران شرایط جسمانی خوبی ندارند و ما كار سختی پیش رو داریم كه البته برای من لذت بخش است . از روزی كه دوباره كار را بر عهده گرفته ام حتی برای كاری غیر از تمرین یك ساعت هم خانه كشتی را ترك نكرده ام . شبانه روزی تمرین می كنیم تا نتیجه كارمان را شاید در همین آینده نزدیك ببینیم .

نایب قهرمان سابق كشتی فرنگی جهان خاطر نشان ساخت : غیبت ها موجه است ; اما در این شكی نیست كه من هم دوست داشتم همه نفرات در اردو حضور داشته باشند. حتما در فهرست دعوت شدگان به اردوی دوم نیز تغییراتی ایجاد می كنیم . این اردو متمركز نیست و نمی توانم بگویم كسی حق مرخصی رفتن و ترك اردو را ندارد.

محمد بنا تصریح كرد : نباید فرنگی كاران را مجبور به ماندن در اردو كنم . با توجه به مسائل روحی كه بعد از المپیك دچارش شده اند باید به آنها فرصت داد. این سه مرحله اردو اجباری نیست و با هدف ایجاد هماهنگی بیشتر شناخت نفرات و همچنین كار كردن روی قوانین جدید اردو را تشكیل داده ایم .

سرمربی تیم ملی فرنگی در مورد اظهار نظر اخیر محمد دلیریان در مورد غایبان اردو گفت : همه چیز بین ما هماهنگ است ; اما چون تاكنون با هم كار نكرده ایم زمان می برد تا با روحیات و اخلاق هم آشنا شویم . نحوه رفتار من با كشتی گیران براساس دوستی و محبت است و در عین حال دیسیپلین و نظم را رعایت خواهم كرد. باید خود را برای رسیدن دوباره به روزهای خوب آماده كنیم .