با پایان یافتن مهلت ارسال آثار به آرت اكسپوی رسمی تهران،حضور ۶۲ نگارخانه در این رویداد بزرگ هنری قطعی شد.

‌ستاد خبری آرت اكسپوی تهران اعلام كرد؛ بزرگترین فروش رسمی آثار هنری در ایران، اول دی‌ماه در حالی در تهران برگزار می‌شود كه تا پایان مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این همایش بزرگ هنری، ۶۲ نگارخانه به صورت قطعی حضور می‌یابند.

امیر عبدالحسینی دبیر آرت اكسپوی رسمی ایران با اعلام خبر پایان مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این رویداد هنری، از استقبال بیش از انتظار نگارخانه‌ها و مراكز هنری سراسر كشور از این رویداد خبر داد و افزود: با توجه به حجم آثار و هنرمندانی كه قرار است در این همایش حضور یابند، این همایش می‌تواند بزرگترین گردهمایی هنرمندان خاورمیانه تا پایان امسال لقب گیرد.

وی در ادامه با اشاره به این كه در ابتدای امر، ۸۶ نگارخانه برای حضور در این گردهمایی اعلام آمادگی كرده‌اند گفت: در انتهای روند انتخاب، برخی نگارخانه‌ها به دلیل ضعف كیفی آثار و یا محتوای آثار امكان حضور در این همایش را نیافتند.

به گفته وی در روز افتتاحیه آرت اكسپوی رسمی تهران، ۱۵۵۰ اثر از بیش از ۵۰۰ هنرمند در مجموع سالن‌های تالار وحدت تهران به نمایش در می‌آید كه این موضوع در تاریخ هنری نمایش آثار هنری در ایران و حتی در خاورمیانه برای فروش آثار هنری بی‌سابقه است.

عبدالحسینی در پایان مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این رویداد هنری،قیمت‌گذاری صحیح و رسمی آثار هنری در این جشنواره را یكی از وجوه متمایز این آرت اكسپو با دیگر اتفاق‌هایی از این دست دانست و تصریح كرد: رسیدن به مفهوم هنر برای مردم و حضور آثار هنری در زندگی روزمره مردم و خرید آثار هنری با قیمت واقعی آثار یكی از اهداف اصلی این آرت اكسپو به شمار می‌رود.

بر اساس اعلام دبیرخانه این آرت اكسپو، شورای هنری اكسپوی رسمی تهران بر عهده پرویز كلانتری،یعقوب امدادیان،حسین خسروجردی،فریال سلحشور،ابراهیم حقیقی و عبدالمجید حسینی راد بوده است.

آرت اكسپوی رسمی تهران از اول دی‌ماه به مدت ۱۵ روز با نظارت و ساماندهی مركز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حمایت مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی بنیاد رودكی در تالار وحدت برگزار می‌شود.