دبیر اجرایی نخستین دوسالانه مجسمه‌های شهری از انتخاب ۴۰ اثر برای نصب در فضاهای شهری خبر داد.

سید مجتبی موسوی،بااعلام این مطلب گفت: تعداد آثاری كه در این دو سالانه با ابعاد شهری ساخته شده كم است و بیشتر آثار در ابعاد نمایشگاهی ارائه شده‌اند، با این وجود در كنار نشست‌های مشترك هیأت داوران و شورای هنری سازمان زیباسازی ،۴۰ اثر از این مجموعه برای نصب در فضاهای شهری انتخاب شد.

او در عین حال گفت: البته آثاری كه در ابعاد نمایشگاهی درست شده‌اند در آرشیو سازمان نگهداری می‌شود تا در برنامه‌های مناسب مورد استفاده قرار بگیرند.

او همچنین با اشاره به برگزاری مراسم اختتامیه این دو سالانه، توضیح داد: این مراسم روز یك‌شنبه - هفدهم آذر ماه ساعت ۱۷ در تالار بتهوون خانه هنرمندان ایران برپا می‌شود و طی آن از پنج برگزیده بخش آزاد، سه برگزیده بخش ویژه «حماسه و انقلاب اسلامی» و یك برگزیده نمایشگاه از نگاه مردم تقدیر می‌شود.

گفتنی سات: نخستین دوسالانه‌ی فضاهای شهری به همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران، گالری برگ و با همکاری انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران، خانه هنرمندان و فرهنگستان هنر به ریاست حجت‌اله ملاصالحی - رییس سازمان زیباسازی شهرداری تهران با دبیری سیدمجتبی موسوی در دوبخش آزاد و ویژه برگزار شد.

در این دو سالانه ‌۱۱۲ اثر از ۸۷ هنرمند همچون بیژن نعمتی شریف، بهروز دارش، حجت‌الله عاقلی، كوروش گلناری، احمد نادعلیان و ... به مدت یك‌ماه از اول آبان ماه در نگارخانه‌ی برگ به نمایش گذاشته شد كه این آثار توسط سعید شهلاپور، ناهید سالیانی، طاهر شیخ الحكمایی، زهرا رهنورد و سید محمد بهشتی داوری شده‌اند.