كوروش گلناری از برپایی نخستین اكسپوی مجسمه‌سازی ایران از سوی انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران خبر داد كه آبان‌ماه سال جاری در خانه هنرمندان ایران برپا می‌شود.

كوروش گلناری دبیر نخستین اكسپوی مجسمه‌سازی ایران گفت: نخستین اكسپوی مجسمه‌سازی ایران با هدف رونق بخشیدن به اقتصاد هنر مجسمه‌سازی و معرفی مطلوب آثار هنرمندان ایرانی به خریداران آثار هنری، ۱۸ تا ۳۰ آبان‌ماه در خانه هنرمندان ایران برپا می‌‌شود و هنرمندان و مجموعه‌داران ایرانی داخلی و خارجی از یكم تا ۱۵ شهریورماه مهلت دارند تا لوح فشرده آثارشان را به دبیرخانه این اكسپو واقع در انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ارائه كنند.

وی با اشاره به این كه تاكنون هنر مجسمه‌سازی ایران به شكل چشمگیر امكان عرضه و فروش را نداشته است گفت: این اكسپو فرصتی است تا هنر مجسمه‌سازی ایران به شكل منطقی به علاقه‌مندان و خریداران آثار حجمی و مجسمه‌سازی معرفی شود و امكانی برای عرضه و فروش این آثار فراهم شود.

گلناری با بیان این كه برپایی این اكسپو قرار است به صورت سالانه یا دوسالانه ادامه داشته باشد افزود: در این اكسپو ضمن معرفی آثار مجسمه‌سازی برجسته ایران به جهانیان در پی آن هستیم كه بتوانیم با قیمت‌گذاری صحیح و كارشناسانه این آثار، امكانی برای عرضه و فروش این آثار در سطح منطقه خاورمیانه فراهم كنیم.

وی درباره نحوه قیمت‌گذاری این آثار توضیح داد: هسته‌ای متشكل از هفت هنرمند و سه كارشناس آثار را قیمت‌گذاری خواهند كرد.

گلناری از چاپ كاتالوگ آثار ارسالی به دبیرخانه این اكسپو خبر داد و گفت: آثار باید قبل از برپایی نمایشگاه در قالب كاتالوگ به چاپ برسد تا علاقه‌مندان و خریداران آثار هنری بتوانند پیش از افتتاح نمایشگاه، آثار را ببینند و برای خرید آنها اقدام كنند.

دبیر اكسپو مجسمه‌سازی ایران همچنین درباره ابعاد آثار ارسالی به این اكسپو گفت: با توجه به فضای خانه هنرمندان ایران،‌آثار هنرمندان باید از ۳۰ سانت تا ۲ متر باشد تا امكان به نمایش گذاشته شدن را در فضای داخلی خان هنرمندان ایران داشته باشد.

این اكسپو به همت انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز و با همكاری سازمان زیباسازی شهرداری تهران،خانه هنرمندان ایران،انتشارات نظر،‌مؤسسه انفورماتیك و مجله تندیس برگزار می‌شود.

بر اساس فراخوان این اكسپو، شورای كارشناسی و قیمت گذاری این فروش را حمید شانس، سعید شهلاپور، بهروز دارش، نادر قشقایی، كوروش گلناری،كامبیز صبری،كیوان پورنصری نژاد و سید مجتبی موسوی تشكیل می‌دهند . همچنین بهروز دارش ، طاهر شیخ الحكمایی،حمیدالله رضایی، ملك دادیار گروسیان،رضا قره باغی،كوروش گلناری و فرزین هدایت‌زاده اعضای شورای انتخاب آثار این اكسپو هستند.