مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد گفت: تلاش ما بر آن است تا با توجه به گرایش جهانیان به هنر ایرانی، با هنر اصیل ایرانی- اسلامی در بینال ونیز شرکت کنیم .

محمود شالویی، مدیر کل دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره جشنواره ونیز و دعوت رسمی از ایران جهت شرکت در این بینال گفت: پنجاه و سومین دوره بینال ونیز سال آینده برگزار خواهد شد و این در حالیست که ما در ۵۲ دوره آن حضور نداشتیم و خوشبختانه برای اولین بار رسما به این بینال دعوت شدیم.

مدیر کل دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد ادامه داد : ما به پاس دعوتی که از ایران به عمل آمده و با توجه به گرایشی که امروز در سطح جهان نسبت به هنر ایرانی به وقوع پیوسته، علاقه مند هستیم که بتوانیم در بالاترین سطح، با بیشترین و معتبرترین آثار در این بینال شرکت کنیم و تلاش ما بر آن است تا هنر اصیل ایرانی- اسلامی را به نمایش بگذاریم و توجه جهانیان را جلب کنیم.

شالویی در خصوص کارهایی که جهت انتخاب آثار و هیات داوران و چگونگی انجام امور صورت گرفته، گفت: تاکنون برای انتخاب داوران و آثار، حرکتی صورت نگرفته ولی مکاتبات اداری لازم جهت حضور ایران بعد از دعوت رسمی جهت شرکت در این بینال انجام شده و هم اکنون در حال بررسی هفت مکان پیشنهادی برای انجام این بینال هستیم که پس از بررسی های لازم بهترین مکان را انتخاب خواهیم کرد.