بیش از ۳۰۰ اثر هنری به نخستین جشنواره عكس،پوستر و كاریكاتور «انسان و ترافیكـ رسید.

به نقل از ستاد خبری نخستین جشنواره عكس،پوستر و كاریكاتور «انسان و ترافیك» این جشنوار با هدف گسترش فرهنگ ترافیك و آگاهی شهروندان از علل و عوامل دخیل در تصادفات و ترافیك شهری مهرماه سال جاری از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی برگزار می‌‌شود.

بنا بر این گزارش،«انسان،حمل ونقل و ترافیك»، «انسان و جاده (راه و علائم)»، «آلودگی‌های زیست محیطی خودرو»، «كودك و ترافیك»،«اخلاق و رفتار در رانندگی»،«تخلفات رانندگی و تصادفات»،«انسان و خودرو و تاثیر نقش آن در بروز معضلات ترافیكی» به عنوان محورهای پیشنهادی این جشنواره مطرح شده است.

سیف‌الله صمدیان، عباس كوثری، بهروز مهری داوری بخش عكس این جشنواره را بر عهده دارند. داوران بخش پوستر را ابراهیم حقیقی، قباد شیوا و فرشید مثقالی تشكیل می‌دهند و توكا نیستانی، بهرام عظیمی و جواد علیزاده در بخش داوری كاریكاتور حضور خواهند داشت.

آخرین مهلت تحویل آثار به دبیرخانه، ۸ شهریورماه ۱۳۸۷ اعلام شده است و ۱۰ شهریورماه سال جاری نیز داوری آثار انجام خواهد شد و به برگزیدگان این جشنواره جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

مجید سعیدی دبیر جشنواره است و پژمان نجات تیموری مدیریت جشنواره را بر عهده دارد.

نمایشگاه انسان وترافیك همزمان با هفته ناجا (۱۵ تا ۲۲ مهرماه ۱۳۸۷) در شهرك آزمایش(ستاد پلیس راهور ناجا) و خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای شركت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره واقع در تهران، خیابان مطهری، خیابان میرعماد، كوچه یازدهم، پلاك ۱۹، واحد ۱۰ ارسال كنند.