نیوشا توكلیان عكاس جوان معتقد است كه بهترین جایزه برای عكاسان و هنرمندان برگزیده، امكان ‌نمایش آثارشان در معابر عمومی مثل مترو است.

نیوشا توكلیان در گفت‌و‌گو با ستاد خبری نخستین جشنواره عكس، پوستر و كاریكاتور «انسان و ترافیك» گفت: برگزاری جشنواره‌های هنری زمانی مفید است كه آثار در معرض نمایش عموم مردم قرار بگیرد و صرفاً‌ به صورت نمایشگاهی و در معرض بازدید افراد خاص نباشد.

وی با بیان این كه مردم ایران چشمهایشان به دیدن عكس خوب عادت كرده است، گفت: با وجود آن كه مردم ما چشمشان به دیدن عكس خوب عادت كرده است، اما هنوز شاهد حضور گسترده مردم به اتفاق افراد خانواده در نمایشگاه‌های هنری نیستیم، بنابراین برای تأثیرگذاری بیشتررسانه عكس،‌ باید این آثار در معابر عمومی مثل مترو، بازار، فروشگاه‌های بزرگ و خیابان‌ها به نمایش گذاشته شود.

وی با تأكید بر این كه بهترین جایزه برای هرعكاس نمایش آثارش است گفت: اگر به طور مثال نیروی انتظامی بخواهد مجموعه آثارم را در فضایی مثل مترو به نمایش بگذارد، بدون دریافت هیچ گونه وجهی، حاضرم همه عكس‌هایی را كه دارم، در اختیارشان بگذارم. چرا كه معتقدم بهترین هدیه برای هر عكاس و هنرمند، امكان نمایش آثارش است.

نیوشا توكلیان كه تاكنون نمایشگاه‌های بسیاری را در ایران و خارج از كشور برپا كرده است درباره استفاده از رسانه عكس در دیگر كشورها گفت: در دیگر كشورهای دنیا خیلی خوب از عكس در معابر عمومی استفاده می كنند و در فضاهایی مثل ایستگاه‌های اتوبوس،بیلبردهای كوچك و بزرگ در خیابان ها و اتوبان ها و... عكس‌های مختلفی به چشم می‌خورد.

توكلیان در خاتمه پیشنهاد كرد كه نیروی انتظامی در جشنواره انسان و ترافیك به جای اهدای سكه، امكان نمایش آثار هنرمندان را فراهم كند.

نخستین جشنواره عكس،پوستر وكاریكاتور "انسان و ترافیك" مهرماه سال جاری همزمان با هفته ناجا در تهران و ۳۲ مركز استان برگزار خواهد شد.