مجید سرسنگی قائم مقام سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در مراسم اختتامیه جشنواره هنرهای تجسمی شهر اساس و بنیان مدیریت شهری را فرهنگ و هنر دانست.

مراسم اختتامیه جشنواره هنرهای تجسمی شهر با حضور مجید سرسنگی قائم مقام سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مجتبی آقایی مدیر هنرهای تجسمی و امور موزه‌های این سازمان، مدیران مراكز فرهنگی هنری مناطق، هیأت داوران و جمعی از هنرمندان در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) برگزار شد.

بنا بر این گزارش، مجتبی آقایی در آغاز این مراسم به ارائه گزارشی از چگونگی برگزاری این جشنواره پرداخت و گفت: فراخوان این جشنواره ابتدا به صورت محله‌ای در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران اعلام شد و هنرمندان هر محله آثارشان را در بخش‌های مختلف این جشنواره ارسال كردند كه پس از گزینش مقدماتی، آثار برتر این مناطق از سوی هیأت داوران در دبیرخانه مركزی مورد داوری نهایی قرار گرفتند.

وی از اعلام فراخوان دوم این جشنواره پس از معرفی برگزیدگان مناطق خبر داد و گفت: در فراخوان دوم زمان مناسب‌تری در اختیار هنرمندان قرار خواهد گرفت و نقاط ضعف دوره اول اصلاح می‌شود.

وی تصریح كرد: تلاش ما بر این است تا هنرهای تجسمی به هنری كاربردی تبدیل شود و در سطح شهر تهران شاهد این آثار باشیم.

در ادامه حسین خسروجردی به نمایندگی از هیأت داوران بیانیه این جشنواره را خواند.

مجید سرسنگی قائم مقام سازمان فرهنگی هنری شهرداری نیز این جشنواره را یك جریان تاثیرگذار بر فعالیت‌های فرهنگی هنری خواند و گفت: مدیریت شهری را بدون توسل به فرهنگ و هنر نمی‌توان تصور كرد.

وی افزود: فرهنگ و هنر نه تنها بخشی از ابزارهای مدیریت شهری است، بلكه اساس و بنیان مدیریت شهری با فرهنگ و هنر ریخته می‌شود و این واقعیتی است كه مدیران ارشد باید به آن واقف باشند تا روند توسعه پایدار را در كلان شهر تهران و سایر شهرها تسریع كنند.

سرسنگی با بیان این كه در دنیای امروز انفعال فرهنگی مرگ تدریجی جوامع است، گفت: آرمان‌های آینده متعلق به جوامعی است كه فرهنگ و هنر در آن حرف اول و آخر را می‌زند. ما نیز در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با توجه به عنایات شهردار محترم، سعی می‌كنیم تا تهران را به فضایی پر نشاط و پر امید تبدیل كنیم.

وی در ادامه از این كه سازمان با در اختیار داشتن حدود ۴۰۰ مركز فرهنگی هنری به عنوان یكی از سازمان‌های فرهنگی هنری بزرگ دنیا محسوب می شود، ابراز خرسندی كرد.

قائم مقام سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران همچنین با اشاره به رشد ۳۵ درصدی در برنامه‌های این سازمان تصریح كرد كه این رشد تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به جشنواره تجسمی شهر ابراز امیدواری كرد كه در آینده نزدیك این جریان به المپیاد هنری شهر تهران تبدیل شود.

در ادامه این مراسم دبیرخانه‌های ۳ منطقه از میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران مورد تقدیر قرار گرفتند و طبق ارزیابی دبیرخانه مركزی نخستین جشنواره هنرهای تجسمی شهر از عملكرد مدیریت مراكز فرهنگی هنری منطقه ۵ «نرگس معدنی پور» به عنوان رتبه اول، «زهرا گلرو مفرد» مدیر فرهنگی هنری مراكز منطقه ۶ به عنوان رتبه دوم و از «منصور احمدلو» مدیر مراكز فرهنگی هنری منطقه ۱۵ و «روح‌الله كاظمی» مدیر فرهنگی هنری مراكز منطقه ۱۴با اهدای لوح، تقدیر شد.

برگزیدگان بخش‌های مختلف این جشنواره نیز به شرح زیر معرفی شدند؛

در رشته طراحی، آساره عكاشه،كیانا غیایی و حنیف مولیایی، لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰۰ هزار تومان دریافت كردند.

رباب عبدالهی در بخش تجربی این رشته موفق به دریافت ۳۰۰ هزار تومان شد.

در رشته نقاشی، به فرشید لطفی و الهام قربانی‌نژاد لوح تقدیر، تندیس جشنواره و۵۰۰ هزار تومان وجه نقد اهدا شد.

همچنین مژگان نجفی و عسل مداح جایزه ۳۰۰ هزار تومانی را از آن خود كردند.

در رشته تصویرسازی، سمیه زارعی،ستاره تراب‌زاده و مهشید راقمی جایزه ۵۰۰ هزار تومانی را دریافت كردند و به آتوسا شاملو و لیدا معتمد در بخش تجربی جایزه ۳۰۰ هزار تومانی اهدا شد.

در رشته كاریكاتور نیز فاطمه ناصری‌نژاد،حمیدرضا مسیبی، محسن رفیعی و محمدرضا اكبری در بخش حرفه‌ای موفق به دریافت لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰۰ هزار تومان شدند و فاطمه ایلدار فرد در بخش تجربی جایزه ۳۰۰هزار تومانی را دریافت كرد.

در رشته پوستر نیز مهسا صدیقی، اكبر گودرزی،حسین زارعی و مازیار علی‌یاری در بخش حرفه‌ای جایزه ۵۰۰ هزار تومانی و معصومه حدادیان جایزه ۳۰۰ هزار تومانی را به خود اختصاص دادند.

در رشته عكاسی هم مجمدجواد نعمتی و سید سعید جعفری در بخش حرفه‌ای و رضا سید پایداری،زهرا تیوراد و معصومه تخیری در بخش تجربی جوایز ۵۰۰ و ۳۰۰ هزار تومانی را از آن خود كردند.