دبیر جشنواره در انتظار صبح گفت: برگزیدگان نخستین جشنواره در انتظار صبح مشخص شده و در ۲۳ مرداد ۸۷ مصادف با تولد حضرت علی‌اكبر (ع) و روز جوان قدردانی می‌شوند.

زهرا لطفی اظهار داشت: جشنواره در انتظار صبح كه با محوریت امام مهدی (عج) و با هدف تبیین توسعه فرهنگ مهدویت و انتظار، زمینه‌سازی ظهور منجی عالم بشریت با استفاده از ابزارهای فرهنگی هنری و خلق و تولید آثار فرهنگی در زمینه فرهنگ مهدویت و معرفی آنها در سطح كشور و جهان در اواسط خردادماه ۸۷ آغاز به كار نموده بود، پس از برگزاری نمایشگاه آثار برگزیده در دو بخش پوستر و نقاشی (در اواسط تیر)، در ۲۳ مرداد امسال به كار خود پایان می دهد.

وی با بیان اینكه از ۳۰۰ آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره، ۸۰ اثر به نمایشگاه راه یافتند افزود: از این بین، ۶۱ اثر گرافیكی و ۲۰ اثر نقاشی بوده است كه در نهایت نیز با نظر داوران، ۲۱ نفر به عنوان برگزیده معرفی شدند.

لطفی اضافه كرد: داوران بخش طراحی پوستر (حمید عجمی و فرزاد ادیبی) هیچ یك از آثار رسیده را واجد رتبه اول و دوم ندانستند و ضمن معرفی و اعلام اسامی سید محمد عدنانی و محمد گلسرخی به عنوان رتبه سوم، پدرام بابازاده رتبه چهارم و بهزاد آقا محمدی رتبه پنجم،۱۲ نفر را نیز شایسته تقدیر دانستند كه اسامی آنها عبارت است از: مریم سلیمی، رضا عباسی، محمد صمدی، نوشین دلفانی، مسعود یگانه كار، رضا وزیری، نصیر بصیری، مسعود آقایی، علی پاك نهاد، سید مجید جهانبخش، حامد زارع و رقیه باوفا.

دبیر جشنواره در انتظار صبح ادامه داد: داواران بخش نقاشی (خسرو خسروی، بهنام كامرانی و رضا افسری) نیز هیچ یك از آثار ارسالی را واجد رتبه‌های اول، دوم و سوم ندانستند و مقرر نمودند كه از آثار ۵ نفر تقدیر به عمل آید كه اسامی آنها عبارت است از: مرضیه مهرخوانی، سلیمه معتمدی، ماشاء الله صادقی، سید سجاد حسینی و وحید آصفی.

وی افزود: مراسم اختتامیه این جشنواره با حضور مسئولان دانشگاه سوره، شاه حسینی رئیس بنیاد فارابی، داوران و برگزیدگان جشنواره، روز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۸۷ از ساعت ۱۰ تا ۱۳ در سالن اجتماعات سوره برگزار خواهد شد.