مركز رسیدگی به امور مساجد بخشنامه‌ای در مصرف بهینه برق در مساجد و اشاعه فرهنگ صحیح برق در این پایگاه‌ها صادر كرد.

به نقل از روابط عمومی مركز رسیدگی به امور مساجد در این بخشنامه آمده است: با عنایت به جایگاه رفیع مساجد در بین مردم و نفوذ كلام روحانیون و ائمه جماعت محترم در جامعه انتظار دارد در جلسات سخنرانی ،نشست‌های عمومی با اقشار مختلف مردم اشاعه فرهنگ صرفه‌جویی و ترغیب مردم به رعایت اعتدال در مصرف انرژی برق، مورد تاكید و ارشاد قرار گیرند.

از آنجا كه در آستانه عید بزرگ اسلامی نیمه شعبان قرار داریم و مردم مسلمان سراسر كشور به میمنت این عید خجسته خیابان‌ها،‌معابر و ساختمان‌ها را آذین بندی می‌كنند لذا امید است كه به نحو مقتضی مردم ترغیب شوند به جای استفاده گسترده از لامپ‌های پرمصرف و معمولی از سایر روشها از جمله پارچه‌های الوان، كاغذهای رنگی، لامپ‌های كم‌مصرف برای آذین‌بندی خیابان‌ها- معابر وساختمان‌ها استفاده نمایند.

از آنجا كه مساجد به عنوان مردمی‌ترین پایگاه‌های دینی- و فرهنگی نقش اساسی در تعالی فرهنگ عمومی جامعه دارند؛‌لذا چگونگی رعایت صرفه‌جویی در روشنایی‌ فضاها و بهره‌گیری از نور طبیعی در طول روز ، تاثیرات مطلوبی بر مردم و مراجعین خواهد گذاشت لذا انتظار دارد به نحو شایسته به این مساله توجه شود.

در خاتمه ضمن سپاسگذاری از همراهی و همكاری ائمه جماعات محترم مساجد شركت‌های برق و كارشناسی ذیربط آماده هر نوع همكاری در زمینه‌های فوق‌الذكر خواهند بود