پس از گذشت ۳۰ سال از احداث موزه هنرهای معاصر تهران، قرار است فهرست كامل و جامعی از آثار موجود در گنجینه ایرانی و خارجی این موزه به همراه ارزش‌گذاری معنوی آنها تهیه شود.

«محمود شالویی» مدیر كل دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شب گذشته در جریان بازدید از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران با اعلام این خبر گفت: تاكنون فهرست كامل و جامعی از این آثار به همراه اطلاعات پژوهشی و ارزش‌گذاری معنوی آنها منتشر نشده است و قرار است این فهرست پژوهشی از سوی موزه هنرهای معاصر تهران و اداره كل دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت ارشاد منتشر شود.

شالویی زمان دقیقی برای انجام این پروژه اعلام نكرد و آن را نیازمند صرف زمان زیادی دانست.

فهرست و مشخصات كاملی از آثار گنجینه داخلی و خارجی موزه هنرهای معاصر تهران موجود است اما تاكنون این آثار ارزش‌گذاری معنوی نشده‌اند.

گفته می‌شود ارزش‌گذاری مالی این آثار نیز سالها قبل انجام شده است و قرار بود در دوره مدیریت حبیب‌الله صادقی قیمت این آثار به روز شود و با حضور كارشناسان ایرانی و خارجی مجددا" ارزش‌گذاری مالی شوند، اما با تغییر مدیریت‌ها و جایگزین شدن محمود شالویی در سمت مدیر كل دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این پروژه متوقف ماند.

شالویی معتقد است: ارزش‌گذاری مالی آثار گنجینه‌‌ای كار درستی نیست چرا كه نمی‌توان برای هیچ یك از این آثار رقم مشخصی را تعیین كرد.