مهلت ارسال آثار به نخستین دوسالانه مجسمه‌سازی فضاهای شهری روز گذشته پایان یافت و از هفته آینده كار بررسی آثار رسیده به دبیرخانه آغاز خواهد شد.

نخستین دوسالانه مجسمه‌سازی برای فضاهای شهری با هدف ارتقاء هنر مجسمه‌سازی برای فضاهای شهری و ترغیب هنرمندان برای ساخت مجسمه‌های شهری برگزار می‌شود.

این دوسالانه در دو بخش آزاد و ویژه با موضوع «حماسه و انقلاب اسلامی» به مناسبت سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در نگارخانه برگ برپا خواهد شد.

حداقل اندازه آثار ارائه شده به این دوسالانه ۴۰ سانتی‌متر اعلام شده است كه این آثار در فضای داخلی و باز نگارخانه برگ به نمایش گذاشته می‌شود.

به نفرات برتر این دوسالانه نیز جوایزی به شرح زیر اهدا خواهد شد؛

نفرات اول تا پنجم در بخش آزاد به ترتیب ۴میلیون،۳میلیون،۲میلیون و یك و نیم میلیون تومان به همراه دیپلم افتخار و تندیس دوسالانه اهدا خواهد شد.

سه نفر از مجسمه‌سازان برتر در بخش ویژه نیز با اهدای دیپلم افتخار،تندیس دوسالانه و ۴ میلیون تومان وجه نقد مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

بر اساس این گزارش، حمید شانس، سعید شهلاپور، حمید رضایی، اصغر كفشچیان مقدم و حسین سلطان‌زاده اعضای شورای انتخاب آثار این دوسالانه هستند و زهرا رهنورد، سید محمد بهشتی، ناهید سالیانی، سعید شهلاپور و طاهر شیخ‌الحكمایی در تركیب هیئت داوران قرار دارند.

دبیر اجرایی دوسالانه مجتبی موسوی، رییس دوسالانه حجت‌الله ملاصالحی و مدیر طرح و برنامه این دوسالانه نیز محمدرضا شریف كاظمی است.

این دوسالانه از سوی سازمان زیباسازی شهرداری تهران و با همكاری انجمن مجسمه سازان فرهنگستان هنر و خانه هنرمندان ۱۵ مهرماه در نگارخانه برگ كار خود را آغاز خواهد كرد و تا پایان آبان‌ماه ادامه خواهد داشت.