چهارمین خیابان هنر تهران از فردا تا جمعه ۱۸ مردادماه جنب مترو میرداماد برپا می‌شود.

‌خیابان هنر تهران از ابتدای تابستان امسال تاكنون در سه منطقه چهارراه ولیعصر،نارمك و شریعتی برپا شده است و چهارمین خیابان هنر از فردا جنب مترو میرداماد برپا خواهد شد.

علاقه‌مندان برای بازدید از این كارگاه‌ها می‌توانند از فردا ساعت۱۶:۳۰تا ۲۱:۳۰ به خیابان جنب مترو میرداماد مراجعه كنند.

بر اساس این گزارش، در ‌خیابان هنر تهران كارگاه‌های هنری مختلفی نظیر سفال،نقاشی،صنایع‌ دستی،رنگرزی،گلیم‌بافی،ریسندگی، نمایش خیابانی،عكاسی،خطاطی،مجسمه‌سازی و ... برپا می‌شود.

خیابان هنر تهران یكی از برنامه‌های جشنواره تابستانه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است كه چهارشنبه هر هفته در یكی از خیابان‌های پر تردد برپا می‌شود و به طور متوسط روزانه بیش از ۸ هزار نفر بازدید كننده دارد.

خیابان هنر مجموعه‌ای است از خلاقیت‌ها، ابتكارات و نقش آفرینی‌هایی كه هنرمندانه و در لحظه خلق می شوند.

این طرح با مطالعه در خیابان‌های هنر لندن، مسكو، ادین بورو و متناسب با سنتهای موجود در جامعه و در هنر اصیل ایرانی طراحی شده و هدف از برپایی آن، ایجاد ارتباط با مردم،بومی‌سازی فرهنگ،احیای هویت شهر،تلطیف فضاهای عمومی،غنی سازی اوقات فراغت جوانان و متبلور ساختن جلوه های مختلف هنری، متناسب با آداب و رسوم و سنت فرهنگ ایرانی، آشنایی مردم با هنرها و ...اعلام شده است.

این طرح بعد از خیابان جنبی مترو میرداماد،‌ ۲۲ و ۲۳ مردادماه به میدان صنعت واقع در شهرك غرب منتقل خواهد شد و پس از آن به ترتیب تا پایان تابستان در بلوار ابوذر،پاسداران و خیابان ولیعصر(پارك ملت) برپا خواهد شد.