بهرام عظیمی كاریكاتوریست مطرح كشور معتقد است؛ رنگ و فانتزی در كاریكاتور عناصر جذابیت یك اثر عامه پسند هستند.

به نقل از ستاد خبری نخستین جشنواره عكس، پوستر و كاریكاتور «انسان و ترافیك»، بهرام عظیمی كاریكاتوریست سرشناس كشور گفت: در این هنر، بر خلاف عكاسی كه باید منتظر شكار لحظه‌ها بود، هنرمند می‌تواند بر اساس ایده و الهام یك یا چند اثر را خلق كند كه با توجه به رنگ و فانتزی به كار رفته در آن مورد استقبال عموم قرار گیرد.

عظیمی با اشاره به تاثیرگذاری كاریكاتور در معضلات اجتماعی تصریح كرد: كاریكاتور هم مثل انیمیشن می‌تواند تاثیرگذار باشد، مشروط بر این كه از راه درست وارد شد. نباید تنها به برپایی نمایشگاه اكتفا كرد و با مراسم اختتامیه همه چیز پایان پذیرد. جشنواره‌ای ماندگار خواهد بود كه تا یك یا چند سال اثرگذاری و پیامدهای آن در جامعه مشهود باشد همچون جشنواره فیلم فجر.

عظیمی گفت: كاریكاتور دارای پتانسیل‌های فراوانی است. راهنمایی و رانندگی با استفاده از نیرو و توانی كه در بعد اطلاع رسانی دارد قادر است آثار منتخب را در قالب بروشور چند لتی یا كتاب‌های نه چندان نفیس به صورت رایگان در اماكن عمومی همچون پمپ بنزین و یا در روزهای تعطیل در جاده‌ها میان مردم توزیع كند.

عظیمی كه خود یكی از داوران بخش كاریكاتور در جشنواره "انسان و ترافیك" است، جوایز این جشنواره را بی سابقه دانست و گفت: با این جوایز، بسیاری از آثار هنری توسط افراد حرفه‌ای ارسال خواهد شد. شروع این جشنواره با توجه به اعلام اسامی داوران و اطلاع رسانی مناسب شروع خوبی است. امروزه برگزاری جشنواره درجه یك با استفاده از بودجه دولتی كار بسیار ساده‌ای است اما جشنواره‌ای ماندگار خواهد بود كه تا چند سال شاهد تاثیر و پیامدهای آن باشیم.

وی در پایان پیشنهاد داد: راهنمایی و رانندگی می تواند در برنامه‌های تلویزیونی خود از این هنر استفاده كند و حتی برنامه‌های تلویزیونی را بر اساس آثار برجسته تهیه كند.

علاقه‌مندان برای شركت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را تا هشتم شهریور به دبیرخانه این جشنواره واقع در تهران، خیابان مطهری، خیابان میرعماد، كوچه یازدهم، پلاك ۱۹، واحد ۱۰ ارسال كنند.