عكاسان، گرافیست‌ها و كاریكاتوریست‌های سراسر كشور، تا ۸ شهریورماه جاری مهلت دارند تا آثارشان را به نخستین جشنواره «انسان و ترافیك» ارسال كنند.

به نقل از ستاد خبری نخستین جشنواره عكس، پوستر و كاریكاتور «انسان و ترافیك»، پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی همزمان با هفته ناجا با اهداف گسترش فرهنگ ترافیك و آگاهی شهروندان از علل و عوامل دخیل در تصادفات و ترافیك شهری، نخستین جشنواره سراسری در سه رشته عكس، پوستر و كاریكارتور با موضوع انسان و ترافیك را برگزار می‌كند.

بنا بر این گزارش، «انسان، حمل نقل و ترافیك» ، «انسان و جاده (راه و علائم)»، « آلودگی‌های زیست محیطی خودرو»، «كودك و ترافیك»، «اخلاق و رفتار در رانندگی» ، «تخلفات رانندگی و تصادفات» ، «انسان و خودرو و تاثیر نقش آن در بروز معضلات ترافیكی» به عنوان محورهای پیشنهادی این جشنواره مطرح شده است.

بر اساس این گزارش، سیف‌الله صمدیان، عباس كوثری، بهروز مهری داوری بخش عكس این جشنواره را بر عهده دارند. داوران بخش پوستر را ابراهیم حقیقی، قباد شیوا و فرشید مثقالی تشكیل می‌دهند و توكا نیستانی، بهرام عظیمی و جواد علیزاده در بخش داوری كاریكاتور حضورخواهندداشت.

آخرین مهلت تحویل آثار به دبیرخانه، هشتم شهریورماه ۱۳۸۷ اعلام شده است و ۱۰ شهریورماه سال جاری نیز داوری آثار انجام خواهد شد.

به برگزیدگان این جشنواره نیز جوایزی به شرح زیر اهدا خواهد شد؛

۱- نفر اول: تندیس جشنواره و لوح سپاس به همراه ۱۵ سكه تمام

۲- نفر دوم: تندیس جشنواره و لوح سپاس به همراه ۱۰ سكه تمام

۳- نفر سوم: تندیس جشنواره و لوح سپاس به همراه ۸ سكه تمام

۴- نفرچهارم: تندیس جشنواره و لوح سپاس به همراه ۵ سكه تمام

۵- نفر پنجم: تندیس جشنواره و لوح سپاس به همراه ۳ سكه تمام

این جشنواره از سوی پلیس راهنمایی ورانندگی نیروی انتظامی (راهورناجا) برگزار می‌شود، مجید سعیدی دبیر جشنواره است و پژمان نجات تیموری مدیریت جشنواره را بر عهده دارد.

نمایشگاه انسان وترافیك همزمان با هفته ناجا (۱۵ تا ۲۲ مهرماه ۱۳۸۷) در شهرك آزمایش(ستاد پلیس راهور ناجا) و خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای شركت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره واقع در تهران، خیابان مطهری، خیابان میرعماد، كوچه یازدهم، پلاك ۱۹، واحد ۱۰ ارسال كنند.