مدیرعامل شركت توانیر گفت: پیك مصرف برق در فصل تابستان امسال با حدود ۶‌درصد افزایش نسبت به سال گذشته ۳۷‌هزار مگاوات خواهد بود.

محمد‌علی وحدتی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: پیش‌بینی افزایش دمای هوا در سال جاری نشان می‌دهد كه مشتركان باید در مصرف برق صرفه‌جویی بیشتری كنند بنابراین احتمال می‌رود امسال مصرف برق با حدود ۶‌درصد افزایش به ۳۷‌هزار مگاوات برسد. وی ادامه داد: امسال اگر یك سال عادی از لحاظ وضعیت آب و هوایی بود تولید برق باید وضعیت مناسبی می‌داشت، اما به دلیل افت بارندگی‌ها میزان آب ذخیره پشت سدها كاهش و تولید برق در نیروگاه‌های برق آبی افت داشته است. وحدتی افزود: كاهش آب ذخیره شده در پشت سدها موجب شده تا تولید برق در نیروگاه‌های برق آبی به میزانی كاهش یابد، این موضوع موجب شده تا پیش‌بینی‌های صورت گرفته برای تولید برق تا حدودی با محدودیت مواجه شود. مدیرعامل شركت توانیر گفت: امسال با توجه به شرایط مزبور حدود ۵۰‌درصد از میزان تولید برق از نیروگاه‌های برق آبی قابل تامین است بنابراین انتظار می‌رود مشتركان با شركت توانیر همكاری بیشتری در خصوص صرفه‌جویی برق داشته باشند.

● تولید ۳۲۰۰مگاوات برق

در سال گذشته به میزان سه هزار و ۲۱۲ مگاوات از طریق راه‌اندازی ۲۵ واحد نیروگاه حرارتی به ظرفیت تولید برق كشور افزوده شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه‌ برق ایران، مهندس محمد بهزاد، مدیرعامل سازمان توسعه برق ایران با بیان این مطلب گفت: در سال گذشته ۱۰ مخزن جدید در نیروگاه‌های كشور راه‌اندازی شد كه از این طریق ۲۷۷هزار مترمكعب به ظرفیت ذخیره سوخت نیروگاهی كشور افزوده شد.

رییس هیات مدیره سازمان توسعه برق ایران به راه‌اندازی توربین‌های انبساطی در سال گذشته اشاره كرد و افزود: این سازمان موفق شد كه در سال ۸۶ نخستین نمونه‌های توربین‌های انبساطی كشور را در نیروگاه‌های نكا و رامین اهواز راه‌اندازی كند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بررسی عملكرد سازمان از ابتدای تاسیس تاكنون پرداخت و گفت: براساس آمار سازمان توسعه برق ایران از ابتدای تاسیس تاكنون در حدود بیست هزار و ۵۰۰ مگاوات برق را در قالب ۱۳۵ واحد نیروگاهی وارد مدار كرده و به ‌ظرفیت تولید برق كشور افزوده است.