رئیس مركز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امسال به مناسبت سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی جشنواره كشوری هنرهای تجسمی فجر برگزار خواهد شد.

«حبیب‌الله صادقی» در مراسم افتتاحیه حراج آثار نگارخانه‌داران كشور عصر امروز در مؤسسه فرهنگی هنری صبا بیان داشت: در جشنواره هنرهای تجسمی فجر از تمامی هنرمندان سراسر كشور دعوت می‌شود تا با سودجستن از نگاهی كه انقلاب عظیم اسلامی به هنرهای تجسمی دارد در این جشنواره شركت كنند.

وی گفت: از سال آینده جشنواره را به صورت بین‌المللی برگزار خواهیم كرد.

وی بیان داشت: امسال نخستین آثار این حراج را وزارت ارشاد خریداری خواهد كرد و سعی داریم شرایطی را فراهم آوریم كه با همكاری سازمان‌ها، ادارات و بانك‌ها مسئله اقتصاد هنر را امسال حل كنیم.

صادقی افزود: ‌برنامه‌هایی در دست اجرا است مبنی بر اینكه نمایشگاه‌هایی در كشورهای اروپایی، شرق دور و آمریكا برگزار كنیم تا هنر ایرانی را به همه جا اشاعه دهیم.

وی همكاری نگارخانه‌داران را برای برگزاری این حراج حیاتی شمرد و گفت: این شكوه و عظمتی را كه در این محل می‌بینیم مدیون تلاش تمامی هنرمندان و نگارخانه‌داران هستیم و این نشان از هوشیاری هنرمندان است. تلاش‌های بی‌شائبه محسن زارع و میرحسین موسوی نیز در برگزاری این حراج غیرقابل چشم‌پوشی است.

مدیر موزه هنرهای معاصر تهران همچنین تصریح كرد: رابطه خوبی بین هنرمندان ایران با هنرمندانی كه در نقاط دیگر جهان به‌خصوص اروپا فعالیت می‌كنند برقرار شده است تا آن‌جا كه به زودی نمایشگاهی از نقاشی‌های اكسپرسیونیستی در موزه هنرهای معاصر خواهیم داشت.

در این نمایشگاه حدود ۶۰ اثر از نقاشانی چون "كتی كولوئیل" به نمایش درخواهد آمد.