مدیر طرح نیروگاه قائن اعلام کرد:با وجود گذشت مدت زمان کمی از آغاز عملیات اجرایی ، پیشرفت پروژه نیروگاه گازی قائن به نزدیک ۱۷ درصد رسید.

به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه برق ایران ، اکبر ابریشم فروشان با اشاره به اینکه این نیروگاه در ۴ واحد ۱۵۹ مگاواتی ساخته می شود، افزود: با افتتاح همه واحدهای این پروژه، علاوه بر تقویت شبکه برق منطقه شرق و شبکه سراسری برق کشور ، زمینه های توسعه صنعتی خراسان جنوبی نیز فراهم خواهد شد.

مدیرطرح نیروگاه گازی قائن در عین حال ساخت این نیروگاه را باعث افزایش زمینه های اشتغال بیان کرد و افزود: توسعه صنعت یکی از تبعات مثبت اجرای این نیروگاه در منطقه قائن خواهد بود.

ابریشم فروشان با اشاره به پیشرفت نزدیک به ۱۷ درصدی این طرح از اواسط سال گذشته تاکنون، گفت: این میزان پیشرفت فقط با تلاش های خستگی ناپذیر دست اندرکاران پروژه حاصل شده است.

وی درباره پیشرفت بخش های مختلف این پروژه افزود: تاکنون بخش ساختماین این طرح نزدیک به ۱۷ درصد ، تأمین تجهیزات نزدیک به ۲۰ درصد و مهندسی نزدیک به ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مدیر طرح نیروگاه قائن با بیان اینکه تاکنون یک توربین گازی این طرح وارد کارگاه شده است، خاطر نشان ساخت: توربین های ۲ و ۳ پروژه نیز در حال حمل به کارگاه هستند.

ابریشم فروشان با اشاره به اتمام فونداسیون توربین های ۳ واحد نخست افزود: فوندانسیون واحد ۴ نیز در دست انجام و اسکلت های فلزی ۲ واحد نخست نیز در دست تکمیل است.

وی اضافه کرد: این نیروگاه از نوع گازی است اما در مواقع لزوم از گازوئیل به عنوان سوخت جانشین آن استفاده خواهد شد.

مدیر طرح ، نیروگاه گازی قائن توربین های مورد استفاده در این طرح را از نوع ۲-۷۹۴ذکر کرد و خاطر نشان ساخت: توانایی ساخت این توربین ها در داخل کشور وجود دارد و در عین حال تلاش می شود در اجرای نیروگاه گازی قائن از حداکثر توان داخلی در تأمین تجهیزات استفاده شود.