موسسه فرهنگی -هنری در راستای حمایت از هنرمندان، از ۵ اردیبهشت میزبان بیش از ۵۰ نگارخانه هنری تهران و دیگر شهرهای كشورمان خواهد شد.

به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، این مجموعه با درك ضرورت حیاتی «اقتصاد هنر» و تثبیت هرچه بیشتر آن و لزوم حمایت جدی از تولیدات هنری و پشتیبانی از هنرمندان كشور با رایزنی و هماهنگی گسترده‌ای كه در طول چندین ماه با صاحبان گالری‌ها و نگارخانه‌های تهران و دیگر شهرهای ایران داشته سرانجام با نمایشگاهی از آثار منتخب صاحبان گالری‌های هنری از ۵ اردیبهشت طی ضیافت بزرگی میزبان بیش از ۵۰ نگارخانه ایران خواهد شد.

موسسه صبا این اقدام را جهت حمایت از هنرمندان ایرانی در عرضه آثار خود، ایجاد فرصت و امكان استفاده از تجربیات نگارخانه داران كشور و رونق بخشیدن به روند اقتصاد هنر و واگذاری ساماندهی خواهد كرد.

به طوری كه روند حركت و تحولات هنری دهه‌های اخیر را به خوبی ترسیم كند بدین ترتیب با كلید زدن این اتفاق در روز ۵ اردیبهشت ماه یكی از آرزوهای جامعه هنری در خصوص ایجاد یك مشاركت گسترده و جمعی و برقراری تفاهمی همدلانه میان صاحبان تمامی گالری‌ها و نگارخانه‌های مشهور و فعال هنری تهران و دیگر نقاط ایران تحقق خواهد یافت. از جمله این گالری‌ها می توان به: آتشزاد، سیحون، شیث، طراحان آزاد، سیلك، دی، فام، فرهنگسرای خاوران، آرته، هما، او، الهه، گیتا، نیازی، مهر و ... اشاره كرد.

مراسم گشایش نمایشگاه بزرگ اثار منتخب نگارخانه‌ای كشور با حضور عموم علاقمندان هنرهای تجسمی در تالارهای مؤسسه فرهنگی -هنری صبا روز ۵ اردیبهشت ساعت ۱۰ صبح برگزار خواهد شد.