برگزیدگان نخستین كارگاه هنری-آموزشی و نمایشگاه مقاومت با عنوان «خط،رنگ،حضور»، همزمان با مراسم اختتامیه هفتمین دوسالانه نقاشی معاصر ایران عصر امروز در موزه هنرهای معاصر تهران معرفی شدند.

كارگاه هنری-آموزشی مقاومت و نمایشگاه هنر مقاومت با عنوان «خط،رنگ،حضور» در دو بخش نقاشی و طراحی برگزار شد كه در بخش نقاشی لوح افتخار موزه هنرهای معاصر فلسطین به همراه ۶ سكه بهار آزادی به «صدیقه سلمان»، «احمد وكیلی»، و «بهنام كامرانی» اهدا شد و این جایزه در بخش طراحی به «محمدرضا اسلام‌پرست» تقدیم شد.

همچنین از آثار ۱۰ نفر از هنرمندان شركت كننده در این نمایشگاه شامل آثار حمیدرضا یراقچی،ثمین نسیمی،جواد نوبهار،رضوان صادق‌زاده،محمود سمندریان،حسن رزمخواه،احمد خلیلی‌فرد،راحله برخورداری،سارا ابری و طاسین عواطفی با اهدای لوح تقدیر و یك سكه بهار آزادی تقدیر شد.

بنیاد شهید انقلاب اسلامی نیز جایزه ویژه خود را شامل لوح تقدیر و ۳ سكه بهار آزادی به منزله خرید اثر از هنرمند به «غلامعلی شكوهیان»، «زهرا محمودی» و «محمدحسین فراهانی پویا» اهدا كرد.

بر اساس این گزارش داوری آثار این نمایشگاه را آیدین آغداشلو،حبیب‌الله آیت‌اللهی،حسین خسروجردی،حبیب‌الله صادقی و غلامعلی طاهری بر عهده داشتند.

آثار برگزیده از سوی موزه هنرهای معاصر فلسطین خریداری خواهد شد.