مدیر اداره حجم سازمان زیباسازی شهرداری تهران از برگزاری نخستین دوسالانه یا سه سالانه مجسمه‌سازی تهران از سوی این سازمان خبر داد كه در سال جاری برگزار خواهد شد.

مجتبی موسوی رییس اداره حجم شهرداری تهران با اعلام این خبر گفت: این دوسالانه با اعلام فراخوانی كه به زودی منتشر می‌شود، در نگارخانه برگ برپا خواهد شد.

وی هدف از برگزاری این دوسالانه را تشویق هنرمندان جوان به ساخت آثاری متناسب با فضای شهری عنوان كرد و گفت: موضوع این دوسالانه آزاد خواهد بود و هر هنرمند می‌تواند متناسب با فضای شهری اثری را برای این دوسالانه آماده كند.

موسوی آخرین مهلت ارسال آثار را برای شركت در این دوسالانه آخر اردیبهشت‌ماه سال جاری ذكر كرد و گفت: آثار برگزیده این دوسالانه برای نصب در نقاط مختلف شهر تهران مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی همچنین درباره نصب تعدادی از آثار به جا مانده از نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران هم گفت: تعدادی از این آثار در نقاط مختلف تهران نصب شده و مابقی آثاری كه نصب نشده نیز آثاری هستند كه متناسب با فضای شهری نبوده‌ و احتمال تخریب آنها زیاد است.

این در حالی است كه مجتبی آقایی مدیر امور تجسمی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران روز گذشته درباره نصب این تعداد از آثار حجمی باقی مانده از سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران كه هنوز نصب نشده‌اند، به خبرنگار فارس گفت: این آثار از ابتدا قرار بود با همكاری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و سازمان زیباسازی شهرداری تهران در نقاط مختلف شهر تهران نصب شود كه البته برای همه این آثار مكان‌هایی در نظر گرفته شده است، تعدادی از این آثار هم نصب شده‌اند و مابقی آثار نیز با همكاری شهرداران مناطق مختلف و فراهم كردن شرایط لازم برای نصب این آثار در مناطق مورد نظر نصب خواهد شد.

نخستین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران سال ۸۵ از سوی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران برگزار شد و قرار است دومین دوره این سمپوزیوم با رویكردی متفاوت از سوی این سازمان در سال جاری برگزار شود.