ماسك گچی ۵ هنرمند موسیقی از جمله شهرام ناظری، هوشنگ ظریف در كار گروه موسیقی ایكوم ساخته می‌شود.

پیمان سلطانی مدیر كار گروه موسیقی ایكوم گفت: به دنبال ساخت ماسك‌های گچی حسین دهلوی و رامبد صدیف ، ۵ چهره دیگر از هنرمندان موسیقی از جمله شهرام ناظری،هوشنگ استوار،هوشنگ ظریف، بهمن رجبی و احمد پژمان را برای ماسك‌های گچی در نظر گرفته‌ایم.

وی افزود:تا كنون از این ۵ هنرمند همه به جزء هوشنگ استوار موافقت خود را برای ساخت ماسك‌های گچیشان اعلام كرده‌اند و امیدوارم بتوانیم رضایت هوشنگ استوار را نیز برای این كار جلب كنیم.

سلطانی ادامه داد:این ماسك‌ها توسط سوگل یوسفی ساخته می‌شوند.

رهبر اركستر ملل در پاسخ به این سوال كه ماسك‌های گچی حسین دهلوی و رامبد صدیف را در كدام موزه نگهداری خواهید كرد،اظهار داشت:ما با چند موزه از جمله موزه آبگینه ،رضا عباسی، موزه موسیقی تهران،آواها و نواهای شیراز و موزه سینما برای نگهداری این ماسك‌ها صحبت و رایزنی كردیم.

وی افزود:شرایط ما بدین گونه است كه ماسك‌ها را به صورت امانت در اختیار موزه مورد انتخابمان قرار می‌دهیم و باید ویترین و اتاق مشخصی برای این كار قرار دهند.

سلطانی در پاسخ به این سوال كه چرا موزه موسیقی كرمان را برای نگهداری این ماسك‌ها در نظر نگرفته‌اید، اظهار داشت:ما هیچ مخالفتی نداریم اما تا كنون زمان برای صحبت در این زمینه پیش نیامده است.اما طبعا به دلیل اینكه در تهران نسبت به شهرهای دیگر رفت و آمد بیشتری است ما هم علاقمندیم این ماسك‌ها در تهران باشند اما اگر در تهران شرایط مناسب را پیدا نكنیم آنها را یا به موزه كرمان یا اصفهان و شیراز می‌بریم.

مدیر كار گروه موسیقی ایكوم در خاتمه خاطر نشان كرد:ما چندی پیش با مسئولین موزه موسیقی تهران صحبت كردیم اما هنوز به ما جواب ندادند.