مدیریت نگارخانه هما به مناسبت سومین سالگرد تأسیس این نگارخانه، نمایشگاهی از آثار نقاشی «ناصر اویسی» برپا می‌كند كه برخی از این آثار تاكنون به نمایش درنیامده است.

ناصر اویسی از پیشگامان هنر نوگرای ایران است و بر بسیاری از هنرمندان معاصر ایران تأثیرگذار بوده است.

اویسی متولد ۱۳۳۵ و فارغ التحصیل دانشكده حقوق دانشگاه تهران است كه تاكنون نمایشگاه‌های انفرادی بسیاری در میلان،زوریخ،بلگراد،رم،پاریس،مادرید،لوس انجلسُ،نیویورك و...برگزار كرده و جوایز متعددی از دوسالانه‌ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی دریافت كرده است.

آثار این هنرمند نوگرای ایرانی در كلكسیون‌ها و موزه‌های هنری ایران،ایتالیا،اسپانیا،امریكا،یونان،فرانسه،سوئد،تركیه،اردن و مراكش نگهداری می شود.

اویسی سالهاست كه دور از ایران زندگی می كند ولی این دوری جغرافیایی هیچ تأثیری بر نگاهش نسبت به سنت نقاشی ایرانی نگذاشته است.

او از پیشگامان نقاشی نوگراست و نامش بیش از آن با جنسی از تغزل در نقاشی درآمیخته است.تغزلی كه از اعماق یك سنت نقاشانه می‌آید و در نهایت به خرامیدن شاعرانه فیگورها اكتفا می‌كند.

دوره اسپانیا یكی از ماندگارترین و شناخته شده‌ترین سال‌های زندگی هنرمندانه اویسی است. یادگارهای او از آیین و آداب جنوب اروپا مخصوصاً گاوها و گاوبازها و زیبارویان گراناوا در خاطره‌ها ماندگار است.

نگارخانه هما در سومین سالگرد تأسیس خود آثار این هنرمند نوگرای ایران را به نمایش می‌گذارد كه بخشی از این آثار پیش از این در ایران به نمایش درنیامده است.

این نمایشگاه جمعه ۲۳ فروردین ماه ساعت ۱۷ تا ۲۱ گشایش خواهد یافت و علاقه‌مندان برای بازدید از این آثار می‌توانند از ۲۴ فروردین تا ۳ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۰ به این نگارخانه مراجعه كنند.