حبیب الله صادقی گفت: نمایشگاه بزرگی به نام «هنر ایران» که قطعا از جهت کیفیت می توان همان کاری را که هنرمندان ایرانی آرزویش را دارند با تنوع ژانرهای هنری در فضای موزه هنرهای معاصر برگزار می شود.

حبیب الله صادقی مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در نظر داریم با ده کشور اروپایی فعالیت های مشترکی انجام دهیم.

وی افزود: نمایشگاهی از آثار نقاشی های نقاش اکسپرسیونیسم آلمانی "ارنست بارلاخ" در موزه هنرهای معاصر برگزار خواهیم کرد و خبر تکمیلی این نمایشگاه را این طور اعلام خواهیم کرد که از دو نقاش یک نقاش زن به نام "کتی کولویت" که یکی از مشهورترین نقاشان اکسپرسیونیسم جهان است و آثار اصل این نقاش را با نمایش آثار" ارنست بالارخ" در موزه هنرهای معاصر خواهیم داشت.

صادقی خاطرنشان کرد: همزمان نمایشگاه نقاشان اکسپرسیونیسم ایرانی را در آلمان برگزار خواهیم کرد که با رایزن فرهنگی آلمان هماهنگی های لازم صورت خواهد گرفت.

وی افزود: با کشورهایی مثل ایتالیا، اسپانیا و کشورهای دوست در اروپا ارتباط خوبی داریم و با آنها نمایشگاه مشترکی را به صورت همزمان برگزار خواهیم کرد.

مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص اقتصاد هنر تاکید کرد: موضوع اقتصاد هنر را مفصل تر بررسی خواهیم کرد و فعالیت های پژوهشی بسیاری با این موضوع در نظر داریم.

رییس موزه هنرهای معاصر با اشاره به اینکه دو اکسپوی بزرگ برگزار خواهد شد اظهار داشت: نمایشگاه بزرگی به نام «هنر ایران» که قطعا از جهت کیفیت می توان همان کاری را که هنرمندان ایرانی آرزویش را دارند و در ونیز شرکت می کنند با تنوع ژانرهای هنری در فضای موزه هنرهای معاصر برگزار می کنند که مجموعه هنر نو را در بر خواهد داشت.

مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص برگزاری دو سالانه ها گفت: دو سالانه سفال و سرامیک و نگارگری و طراحی برگزار خواهد شد ،هیات داوری و هیات علمی دو سالانه عکس را انتخاب کردیم که فعالیت آن انجام خواهد شد و دبیر خانه دائمی دو سالانه ها در تلاش هستند که همه دوسالانه ها را در زمان مقرر برگزار کنند.

وی درخصوص نمایشگاهی که قرار است از آثار خودش در اروپا برپا کند خاطرنشان کرد: اواخر اردیبهشت ماه نمایشگاهی در خارج و همین طور در داخل برگزار خواهم کرد در خارج با کشورهای انگلستان و آلمان و اسپانیا در حال انجام مذاکراتی هستم کشورهای انگلیس و آلمان بیشتر در دستور کار است و بعد از این دو کشور در اسپانیا نمایشگاهم را برگزار خواهم کرد.

حبیب الله صادقی خبر داد: مجموعه آثارم را در دست انتشار دارم ، که این مجموعه تا حدی جمع آوری شده و به زودی منتشر می شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه از آنجایی که در سال نوآوری و شکوفایی هستیم برنامه ای در این راستا طراحی شده است یادآور شد: فرمایش های مقام معظم رهبری همیشه برای هنرمندان و ملت ما راهگشا بوده، من هم به دنبال این هستم مجموعه ای که با آنها کار می کنم اعم از موزه هنرهای معاصر و دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،جامعه هنرمندان تجسمی را دعوت می کنم به اینکه طرح های نویی ارایه دهند و پیشنهادات خوبی هم ارایه شده است.

وی با بیان اینکه تعدادی از آثار ریکاردو زیپولی برای کشور دیگری فرستاده می شود خاطرنشان کرد: سالنی که آثار ریکاردو زیپولی در آن قرار دارد با تعدادی از عکسهای گنجینه جایگزین می شود وتا ۵ اردیبهشت این نمایشگاه را برگزار خواهیم کرد و بعد از آن از ۱۰ اردیبهشت نمایشگاه آثار ایران درودی در همان سالن برگزار خواهد شد.