علی اکبر صادقی نقاش گفت: رسانه های گروهی در کشور ما توجه چندانی به هنرهای تجسمی و وقایع این حوزه نشان نمی دهند.

علی اکبر صادقی اظهار داشت: تلویزیون علاوه بر این که یک شبکه اختصاصی برای ورزش دارد در دیگر شبکه ها نیز به آن پرداخته می شود در حالی که ما خبرهای کمتری را در زمینه فعالیت های هنری داریم حتی شاید بهتر بود که یک شبکه اختصاصی برای فعالیت های هنری در نظر گرفته شود.

وی در خصوص برگزاری دوسالانه ها خاطر نشان کرد: ما باید بیشتر از این در بی ینال های خارجی شرکت داشته باشیم تا نقاشی ایرانی معرف جهان شده این کار هم برای هنرمندان و هم برای هنر سودمند خواهد بود و آن ها را با پیشرفت ها خلاقیت های نوین عرصه هنر جهانی آشنا خواهد کرد.شرکت در حراج های هنری در رشد نقاشی موثر خواهد بود.

صادقی ضمن بیان اینکه هنوز موفق به دیدن هفتمین دو سالانه نشده است، افزود: به طور کلی برگزاری چنین نمایشگاهی در هر حوزه ای تاثیر گذار خواهد بود به خصوص برای هنرمندان جوان تا با ایده جوانان اطراف خود آشنا شده و طرح های جدیدی را ابداع و در پیشرفت هنر موثر واقع شوند.

این نقاش در خصوص داوران دو سالانه نقاشی تصریح کرد: باید کسانی را برای انجام این کار انتخاب کرد که در حوزه نقاشی آگاهی های کافی و کارآمد را چه در عرصه داخلی و چه در عرصه خارجی داشته باشد آثاری که انتخاب می شوند باید خلاقیت و اصول هنری را نشان دهند و طرح نو را معرفی کنند.

وی در خاتمه افزود: ما در عرصه هنر نیاز به فعالیت های بیشتر داریم. رسانه های گروهی ما باید توجه بیشتردراین باره داشته و مسوولان برنامه ریزی های مشخصی را در این باره طراحی کنند.به عقیده من زمانی که آقای سمیع آذر مسوول موزه هنرهای معاصر بودند، فعالیتهای برون مرزی بیشتری را در عرصه هنرهای تجسمی شاهد بودیم این در حالی است که اخیرا این فعایت ها کمتر شده و نمایشگاه های کمتری از هنرمندان خارجی به نمایش در می آید.

علی اکبر صادقی متولد ۱۳۱۶ تهران، فارغ التحصیل از دانشکده هنرهای زیبای تهران است. وی فعالیت هنری را سال ۱۳۵۰ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با فیلم نقاشی متحرک به نام «هفت شهر» آغاز و از جشنواره های داخلی و خارجی موفق به اخذ جوایز متعدد شد. او در زمینه تصویرگری کتاب های کودکان و نوجوانان نیز تجربه های موفقی داشته و بسیاری از آثارش در نمایشگاه های داخل و خارج شرکت کرده اند، جایزه اول تصویرگران کتاب آسیا در سال ۱۹۷۸ برای کتاب «عبادتی چون تفکر نیست»، جایزه اول جشنواره لاپزیک در سال ۱۹۸۰ به عنوان زیباترین کتاب پیروزی، جایزه اول گرافیک برای بهترین تصویر گری کتاب سال تهران در سال ۱۳۶۸ از جمله جوایزی است که صادقی دریافت کرده است.