نخستین هفته فرهنگی ایران در روسیه اول اردیبهشت ماه سال جاری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی كشورمان در "مسكو" افتتاح خواهد شد.

به نقل از اداره كل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به گفته "ابوذر ابراهیمی" رایزن فرهنگی كشورمان در روسیه، نمایشگاه آثار هنرمندان و صنایع دستی ایران از جمله نقاشی، مینیاتور، خوشنویسی، سرامیك و سفال و تذهیب با حضور اساتید ایرانی در روز دوم اردیبهشت در موزه هنرهای معاصر مسكو افتتاح می‌شود.

وی افزود: برنامه موسیقی ایرانی نیز از روز سوم اردیبهشت در مالی تئاتر پایتخت روسیه برای علاقمندان اجرا خواهد شد.

"محمدحسین صفارهرندی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران برای افتتاح این هفته و شركت در آن به دعوت وزیر فرهنگ روسیه به مسكو سفر خواهد كرد.

این هفته فرهنگی با شروع هفته فیلم در سینما "الیزیون" مسكو گشایش خواهد یافت.

در حاشیه این هفته با حضور اساتید هنری ایران در زمینه‌های خط و نقاشی و صنایع دستی، جلساتی برای آشنایی علاقمندان با هنر ایرانی برگزار میشود.

حضور یك كارگردان و یك بازیگر مطرح سینمای ایران، تشكیل نمایشگاه كتاب و عكس‌هایی از ایران و برگزاری میزگردهای تخصصی هنری در این هفته فرهنگی پیش بینی شده است.

موافقتنامه برگزاری هفته فرهنگی ایران در روسیه در آذر ماه به امضای "مهدی مصطفوی" رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران و رییس آژانس فرهنگ و سینمای روسیه رسید.

مردم روسیه علاقمندی خاصی به برنامه‌های فرهنگی و هنری كشورهای جهان از جمله ایران داشته و از گروههای موسیقی و هنری ایرانی استقبال میكنند.

در اردیبهشت ماه سال ۸۵ هفته فرهنگی روسیه در ایران با حضور حدود ۷۰ هنرمند روس در رشته‌های مختلف برگزار شده بود.