نگارخانه‌های تهران فعالیت خود را پس از تعطیلات نوروزی از سر گرفته‌اند،البته اغلب نگارخانه‌ها در فروردین‌ماه برنامه‌ای ندارند و فعالیت‌های خود را از دومین ماه بهار آغاز خواهند كرد.

نگارخانه سیحون كه از قدیمی‌ترین نگارخانه‌های تهران است از جمله نگارخانه‌‌هایی است كه برنامه‌های خود را از اردیبهشت‌ماه آغاز خواهد كرد و هنوز برنامه‌‌ریزی دقیقی برای اولین نمایشگاه خود ندارد.

نگارخانه الهه نیز تا اواخر اردیبهشت‌ماه تعطیل خواهد بود و از ۲۹ اردیبهشت ماه با نمایشگاهی از آثار رابرت اشنایدر كار خود را آغاز خواهد كرد كه تا هفتم خردادماه ادامه خواهد داشت پس از آن از ۱۹ خردادماه تا ۲۸ خرداد نمایشگاهی از آثار هانیبال الخاص در این نگارخانه برپا خواهد شد.

نگارخانه ماه مهر نیز هنوز برنامه‌ریزی دقیقی برای فصل بهار ندارد ولی از اردیبهشت‌ماه برنامه‌های نمایشگاهی خود را آغاز خواهد كرد.

نگارخانه خارك از ۲۶ فروردین‌ماه میزبان آثار نقاشی حمیده حجار خواهد بود كه تا دوم اردیبهشت‌ماه ادامه خواهد داشت و از ۶ تا ۲۰ اردیبهشت‌ماه نیز عكس‌های حشمت‌الواعظین در این نگارخانه به نمایش گذاشته خواهد شد.

نگارخانه اثر نیز از ۶ اردیبهشت‌ماه با نمایشگاهی از مجسمه‌های بیژن نعمت‌شاهی كارش را در سال جدید آغاز خواهد كرد.

آثار نقاشی برجسته فرزانه سیاه گرجی نیز از ۲۴ فروردین تا ۱۲ اردیبهشت‌ماه در نگارخانه آثار به نمایش درخواهد آمد.

نگارخانه هما از جمله نگارخانه‌های فعالی است كه از قبل برنامه‌ریزی دقیقی برای فصل بهار انجام داده و با فاصله اندكی از تعطیلات نوروز فعالیت‌های خود را آغاز كرده است. ۲۳ فروردین‌ماه در این نگارخانه شاهد نمایشگاهی از آثار نقاشی ناصر اویسی خواهیم بود كه تا ۳ اردیبهشت‌ماه ادامه خواهد داشت و از ۶ تا ۱۷ اردیبهشت‌ماه نیز در قالب یك نمایشگاه گروهی آثار نقاشی محسن وزیری‌مقدم،پرویز كلانتری،جعفر روحبخش،اردشیر محصص،كاكو،نیكزاد نجومی،قاسم حاجی‌زاده و هادی هزاره‌ای به نمایش درخواهد آمد.

نگارخانه هما از ۲۰ تا ۳۱ اردیبهشت‌ نیز آثار نقاشی واحد خاكدان را به نمایش خواهد گذاشت.

نمایشگاه آثار نقاشی مجید عباسی نیز از ۵ تا ۱۲ اردیبهشت‌ماه در نگارخانه آریا برپا خواهد شد و همزمان در سالن شماره دو این نگارخانه نیز شاهد نمایشگاهی از عكس‌‌های شهلا اعتمادی خواهیم بود.

نگارخانه باران نیز از ۲۰ فروردین‌ماه كار خود را با برپایی نمایشگاه گروهی نقاشی آغاز خواهد كرد.آثار فرنوش احمدی،شیرین پیله وری،بهناز جلالی،ژاله طالب پور،مریم عمویی،بیتا وكیلی در این نمایشگاه تا ۲۹ فروردین به نمایش گذاشته می‌شود.

نمایشگاه آثار نقاشی حسین محجوبی نیز برنامه بعدی این نگارخانه است كه از ۱۳ اردیبهشت تا ۲۶ اردیبهشت‌ماه برپا خواهد شد.

در خانه هنرمندان ایران نیز دو نمایشگاه نقاشی برپاست.نمایشگاه نقاشی آزاده خواجه نصیر با بیست و دو تابلوی نقاشی و بیست تابلوی طراحی از ۱۷ فروردین‌ماه در نگارخاه ممیز برپا شده است و در نگارخانه نامی نیز آثار مریم حامد اسماعیلی به نمایش گذاشته شده است. این دو نمایشگاه تا ۲۲ فروردین‌ماه ادامه خواهند داشت و از ۲۴ فروردین‌ نیز آثار نقاشی آرین لواسانی جایگزین این آثار خواهد شد.