وزیرنیرو گفت: در سال جاری نه تنها هیچ انتقال برقی از خوزستان به سایر استانهای دیگرصورت نمی گیرد، بلکه این اطمینان را به مردم خوزستان می دهیم که در صورت نیاز از سایر استان های همجوار نیز حمایت لازم در تامین برق صورت گیرد.

پرویز فتاح وزیر نیرو درسفر یک روزه خود به استان خوزستان افزود: این سفر در سال جدید به دلیل اهمیت موضوع و علاقه ای که دولت نهم نسبت به مسایل در سال جاری نه تنها هیچ انتقال برقی از خوزستان به سایر استانهای دیگرصورت نمی گیرد، بلکه این اطمینان را به مردم خوزستان می دهیم که در صورت نیاز از سایر استان های همجوار نیز حمایت لازم در تامین برق صورت گیرد.

وی افزود: درنخستین جلسه هیات دولت در سال ۸۷ مبلغ ۲۳۰ میلیارد تومان به منظورحمایت از محصولات کشاورزی و خشکسالی به بیمه محصولات کشاورزی اختصاص یافته است.

وزیر نیرو با اشاره به میزان ذخائر سدهای بزرگ در خوزستان اظهارداشت: میزان ذخیره آب این سدها مشخص است و آب آنها برای تامین آب شرب و اراضی کشاورزی مصرف می شود.

وی افزود: جمع بندی این سفر را که شامل دیدار با استاندار، مسئولان استان و نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز انجام گرفت، روز یکشنبه در جلسه هیات دولت خدمت رییس جمهور و اعضای دولت بیان می کنم.

فتاح درباره وضعیت کم آبی پیش روی استان خوزستان گفت: بحث بارندگی و کاهش نزولات آسمانی، خاص خوزستان نیست و اکثر استان های دیگر نیز درگیر این موضوع هستند.

وزیر نیرو با بیان اینکه ذخائر سدهایی چون کرخه، وزیر نیرو با بیان اینکه ذخائر سدهایی چون کرخه، دز ، کارون، عباسپور و مارون نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته، عنوان کرد: اولویت اول وزارت نیرو تامین آب شرب شهرهای خوزستان است.

دز ، کارون، عباسپور و مارون نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته، عنوان کرد: اولویت اول وزارت نیرو تامین آب شرب شهرهای خوزستان است.

وی همچنین افزود: با بررسی های فنی به عمل آمده در بخش کشاورزی، محصولات بهاره و آب تابستانی مورد نیاز اراضی کشاورزی تامین خواهد شد.

فتاح همچنین با اشاره به اینکه حدود ۶۰ درصد برق استان از نیروگاههای برق آبی تامین می شود تصریح کرد: در سال جاری نه تنها هیچ انتقال برقی از خوزستان به سایر استانهای دیگرصورت نمی گیرد، بلکه این اطمینان را به مردم خوزستان می دهیم که در صورت نیاز از سایر استان های همجوار نیز حمایت لازم در تامین برق صورت گیرد.

وزیر نیرو در ادامه از اتخاذ تدابیر فنی برای تنظیم آب ذخائر سدهای کارون، کرخه و دز خبر داد و افزود: امید است بتوانیم با همکاری استاندار و یاری مردم این آزمون الهی را پشت سر بگذاریم.