عامل شهادت جوان بسیجی در شیراز با حكم قضات شعبه دوم دادگاه كیفری استان فارس به اعدام در ملأ عام محكوم شد.

مرد شرور وقتی جوان بسیجی از او خواست دست از مزاحمت برای زنان بردارد او را با ۲ ضربه كارد مورد حمله قرار داد.به گزارش خبرنگار ما، ۲۹ تیر سال گذشته مأموران پلیس در جریان یك درگیری در محله سعدی شیراز قرار گرفتند. مأموران در بررسی های خود پی بردند دقایقی قبل یكی از افراد شرور محل به نام سعید - ۲۰ ساله- باز هم برای دختران جوان مزاحمت ایجاد كرده است.

همان موقع یكی از بسیجیان محل به او اعتراض كرده و از سعید خواست دست از مزاحمت هایش بردارد.اما پسر شرور در حالی كه بشدت عصبانی بود با كارد به سوی او حمله ور شد و وی را با ۲ ضربه مجروح كرد.جوان بسیجی بلافاصله به بیمارستان منتقل شد. از سوی دیگر تحقیقات برای دستگیری جوان شرور در دستور كار مأموران پلیس قرار گرفت.۹ روز پس از حادثه و در حالی كه هیچ ردی از سعید -ضارب- نبود جوان بسیجی بر اثر شدت جراحات و خونریزی جان سپرد.با مرگ وی پرونده در اختیار كارآگاهان ویژه قتل پلیس آگاهی شیراز قرار گرفت. كارآگاهان در تجسس های خود دریافتند سعید پس از ارتكاب جنایت به محل نامعلومی متواری شده و هیچ ردی نیز از وی در دست نیست.

سرانجام دی ماه سال ۸۵ مأموران بسیج مخفیگاه سعید را شناسایی و او را در یك عملیات غافلگیرانه دستگیر كردند .پس از تحقیقات مقدماتی پرونده این جنایت با صدور كیفرخواست به شعبه دوم دادگاه كیفری استان فارس فرستاده شد.عیسی عرفانی زاده، رئیس شعبه دوم دادگاه كیفری استان فارس در این باره گفت: پس از چندین جلسه محاكمه، قضات دادگاه وارد شور شده و با توجه به درخواست اولیای دم و اعتراف های متهم پرونده سعید به قصاص - اعدام- در محل جنایت محكوم شد.وی افزود: حكم مجازات متهم به او ابلاغ شده و در صورت اعتراض به حكم مجازاتش، پرونده به دیوان عالی كشور فرستاده خواهد شد.