حدود ۶۰ سال به طور رسمی با والیبال كار كرد، با ۱۶ رییس فدراسیون همكاری نزدیك داشت و در بسیاری از اوقات یا دبیرفدراسیون بود، یا نایب رییس یا رییس كمیته داوران، وقتی كه با او همكلام می شویم از تلاش هایی كه مرحوم امیر امین برای استقلال والیبال به خرج داده به نیكی و با احترام یاد می كند اما زمان دكتر شادمان كه والیبال و بسكتبال یك فدراسیون مشترك داشتند، را نیز از یاد نمی برد.

ابراهیم نعمتی شاید نزدیك به ۱۰۰ مسافرت خارجی ورزشی رفته، عضو كمیته ۵ نفره داوران جهانی بود، بعد با نامه یك هموطن معلق شد و حالا هم مدرس فدراسیون جهانی در داوری است، با آمدن محمدرضا داورزنی، او دیگر مسؤولیت رسمی ندارد و شوخی - جدی می گوید: من دیگر مشاور عالی هستم. استاد نعمتی در چند رشته از جمله والیبال، بسكتبال و شنا و نجات غریق كارت داوری بین المللی دارد و از شخصیت های مرجع این رشته محسوب می شود.

او همواره با احتیاط حرف می زند، حتی هنوز به مرز پختگی دهه ۸۰ - ۷۰ نرسیده بود نیز اینگونه بود، شاید رؤسای آن دوران هم به مسؤولانشان توصیه كرده بودند كه غوغا سالار نباشند!

او درباره راه آینده تیم ملی والیبال و عملكرد زوران گاییچ می گوید: چند بار تمرینات او را دیدم، معمولی كار می كرد شاید به این دلیل كه تازه وارد ایران شده بود، ما در گذشته هم مربیان بزرگی داشتیم، یوری چسنوكوف، پرفسور میلوسلاو ریم، كورودا، پارك سون سو با پاركی كی ون اشتباه نشود، كورودا مربی بزرگی بود، «ریم» هم همینطور اما هیچ كدام اثرگذاری پارك سون را نداشتند، او به والیبال ایران خدمت كرد، این را همه می دانند.

به نظر او گاییچ باید با ۲ گروه كار كند: از من نظری نخواسته اند، اما اگر دست من بود، به گاییچ مأموریت می دادم با ۲ گروه از بازیكنان كار كند، اول آماده ترین ها برای حضور در مسابقه های آسیایی و انتخابی المپیك، دوم جوانان برای ۲۰۱۲ كه این مربی قول داده است كه آن هم به صورت مشروط، نعمتی معتقد است اگر تیم با تلفیق جوان و باتجربه به اندونزی می رفت شرایط فرق می كرد: واقعا حیف شد در جام ملت های آسیا محمد سلیمانی را با تیم نبرد، اگر با تلفیق جوانان و با تجربه ها می رفتیم، مطمئنا از مقام پنجمی بالاتر می رفتیم، جوانان كنار با تجربه ها رشد می كنند، از سوی دیگر اگر قرار باشد او با عده ای خاص كار كند تا المپیك ۲۰۱۲ اگر خدای ناكرده بازیكنی مثل محمدكاظم سرنوشت بهنام محمودی را پیدا كرد و در بند مصدومیت گرفتار شد یا سعید معروف به مشكل خورد، چه می كند.

نعمتی با اشاره به ضرورت بهره گیری بیشتر از پتانسیل های والیبال می گوید: مسابقه های قهرمانی آسیا در جاكارتا را از تلویزیون دیدم، فقط یك روز از محسن عندلیب استفاده كرد، عندلیب بازیكن پرقدرت و نترسی است، اگر واقعا گاییچ می خواهد بازیكنان ما را بسازد، چرا از عندلیب خوب بهره نبرد و اگر ایراد دارد، چرا نواقص فنی او را بر طرف نكرده است؟

مگر گاییچ نیامده مشكلات فنی و تاكتیكی بازیكنان را برطرف كند؟ من بر حسب تجربه و به خاطر آگاهی از شیوه های كار مربیان خارجی كه به كشور ما آمده اند، می گویم كه تنها اسم كار نمی كند و حالا هم هر اتفاقی كه بیفتد این مربی باید پاسخگو باشد.