نمایشگاه «جلوه‌های هنر معاصر درایران» شامل آثار ۴۰ هنرمند ایرانی و خارجی در بخش‌های مختلف نقاشی،مجسمه،عكس،ویدئوآرت و چیدمان در موزه هنرهای معاصر تهران گشایش یافت.

این نمایشگاه شامل آثار نقاشی، مجسمه، عكس، ویدئوآرت و چیدمان بیش از ۴۰ هنرمند ایرانی و خارجی است كه با حضور جمعی از هنرمندان پیشكسوت و رایزن‌های فرهنگی كشورهای مختلف در ۹ گالری موزه هنرهای معاصر تهران گشایش یافت.

حبیب‌الله صادقی مدیر كل دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت ارشاد در این مراسم گفت:مردم دنیا نقاشی،شعر و عرفان ایرانی را دیده و آثارشان را ستوده‌اند.

وی همچنین مولوی،حافظ،سعدی و كمال‌الدین بهزاد را متعلق به دنیا دانست و گفت: جهان معاصر در حال حاضر به دنبال حقیقت هنرایرانی و كشف این آثار در ۳۰ سال گذشته است.

صادقی گفت: همان طور كه شاعرانی چون مولوی در تمام دنیا تأثیرگذار بودند، نقاشی ایرانی نیز در صد سال گذشته تأثیر بسیاری بر هنر معاصر جهان داشته است.

در ادامه این مراسم، احمد اسفندیاری نقاش مدرنیست ایرانی نمایشگاه را افتتاح كرد.

در نمایشگاه جلوه‌های هنر معاصر در ایران، آثاری از آیدین آغداشلو،فاطمه امدادیان،یعقوب امدادیان،طاها بهبهانی،كوروش ادیم،آنه محمدتاتاری،بهمن جلالی،حسین خسروجردی،ایران درودی، بهروز دارش، كوروش شیشه‌گران،بهجت صدر،مسعود عربشاهی،فریده لاشایی،پرویز كلانتری،عباس كیارستمی،فرشید مثقالی،نصرت‌الله مسلمیان،میرحسین موسوی،غلامحسین نامی،احمد نادعلیان، احمد وكیلی و... در بخش هنرمندان ایرانی به روی دیوار رفته است.

نمایشگاه جلوه‌های هنر معاصر در ایران تا ۱۵ آبان ماه ادامه دارد.