سارا روستاپور که هم اکنون اجرای برنامه "خونه خاله" را در شبکه دو سیما بر عهده دارد، مجموعه "گل‌آموز" را برای شبکه آموزش تهیه کرده است.

روستاپور درباره فعالیت‌های اخیر خود گفت: "سری جدید برنامه "گل آموز" را در ۱۸۰ قسمت ۱۵ دقیقه‌ای برای شبکه آموزش کارگردانی کردم. اجرا و نویسندگی این برنامه هم به عهده خودم است. در این برنامه کتاب‌های درسی دبستان را در قالب نمایش به بچه‌ها آموزش می‌دهیم."

وی در ادامه افزود: "این مجموعه از شبکه آموزش پخش می‌شود و به دنبال سری قبلی "گل آموز" ساخته شده است. در سری جدید سعی کردم نقش مجری را کمرنگتر کنم تا بخش نمایش پررنگتر شود. قالب این برنامه هم مجری عروسک بازیگر است. یاسمن سهیلی گوینده عروسک و احمد عاکشته عروسک‌گردان هستند."

روستاپور درباره تفاوت‌های خاله سارا برنامه‌‌های "رنگین کمان" و "خونه خاله" توضیح داد: "سعی کردم در شبکه دو اجرایی متفاوت نسبت به شبکه تهران داشته باشم. از سوی دیگر برنامه "رنگین کمان" برای بچه‌ها جنبه سرگرم کننده داشت، اما در شبکه دو آموزش به بچه‌ها در اولویت قرار دارد. به همین دلیل خاله سارا در برنامه "خونه خاله" شبکه دو سعی می‌کند مهارت‌های زندگی را به بچه‌ها آموزش دهد."

وی درباره کم شدن بداهه‌هایش در برنامه "خونه خاله" گفت: "زمان برنامه "رنگین کمان" بیشتر بود، به همین دلیل جا برای بداهه مجری وجود داشت، اما در شبکه دو سیما بیشتر پایبند به متن هستیم و محتوای برنامه اهمیت زیادی دارد، به همین دلیل رویکرد برنامه و اجرا آموزشی است."

روستاپور درباره اینکه چرا نام او در برنامه "خونه خاله" تغییر نکرد و باز هم با نام خاله سارا در شبکه دو اجرا می‌کند، گفت: "اتفاقاً خودم هم دوست داشتم با نام جدید در برنامه "خونه خاله" شبکه دو حضور داشته باشم، ولی مدیران گفتند چون بچه‌ها من را با نام خاله سارا می‌شناسند، بهتر است با همان نام خاله سارا برنامه اجرا کنم."