بررسی سرنخ جدید در پرونده قتل دختر دانشجو در نزدیکی پل مدیریت در دستور کار بازپرس ویژه قتل و کارآگاهان جنایی پایتخت قرار گرفت. به گزارش خبرنگار ما ادامه تحقیقات در خصوص جنایت شامگاه چهارشنبه ۱۳ دی ماه سال ۱۳۸۵ که طی آن دختر دانشجوی ۲۳ ساله یی به نام سونا در نزدیکی پل مدیریت به قتل رسید بازپرس ویژه قتل را در برابر سرنخ تازه یی درخصوص چگونگی وقوع جنایت قرار داد و این پرونده را وارد مسیر جدیدی از تحقیقات کرد.

● وقوع جنایت

ساعت ۴۰/۱۹ شامگاه ۱۳ دی ماه ۸۵ سونا در تماس تلفنی با موبایل همکلاسی اش آرین که ۲۰ دقیقه پیش از آن در میدان کاج سعادت آباد از هم جدا شده بودند به وی اطلاع داد که در نزدیکی پل مدیریت در اثر برخورد چاقو مجروح شده است و به کمک نیاز دارد. دقایقی بعد پسر جوان خود را به پل مدیریت رساند و پس از جست وجوی بی ثمر برای یافتن همکلاسی اش به بیمارستان مدرس مراجعه کرد. پرس وجوی بی نتیجه او از سلامت سونا وی را مجاب کرد که پلیس را در جریان ماجرا قرار دهد و دقایقی پس از اعلام آرین به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ ماموران به محل اعزام شدند تا تحقیقات خود را درخصوص سرنوشت دختر جوان آغاز کنند. پس از ساعتی جست وجو در اطراف اتوبان چمران مسیر فرعی که باغ های جنوب غربی پل مدیریت را به این خیابان متصل می کند با استفاده از پروژکتور مورد جست وجو قرار گرفت و جسد غرق در خون سونا در کنار بوته های اطراف این خیابان کم تردد و تاریک کشف شد.

● آغاز تحقیقات جنایی

بلافاصله پس از اعلام وقوع قتل به بازپرس جنایی تهران وی در محل جنایت حاضر شد و پس از بررسی صحنه دستور داد جسد مقتول برای بررسی بیشتر درخصوص علت مرگ و کیفیت برخورد ضربات چاقو به پزشکی قانونی منتقل شود. با توجه به اینکه موبایل مقتول از صحنه به سرقت رفته ولی محتویات کیف دستی وی دست نخورده باقی مانده بود این شائبه تقویت شد که قاتل با انگیزه سرقت دست به این جنایت نزده و قصد او از سرقت موبایل نیز گم کردن رد خود بوده است. در این میان با ردگیری تلفن همراه مقتول دو مرد افغان دستگیر شدند که مشخص شد گوشی موبایل را از صحنه جنایت ربوده اند و ارتباطی با قتل سونا ندارند. در ادامه تحقیقات پلیسی درخصوص این پرونده چندین نفر بازداشت شدند و تحت بازجویی قرار گرفتند که به دست نیامدن مدرکی مبنی بر دست داشتن این افراد در قتل دختر ۲۳ ساله آزادی آنها را در پی داشت.

● فرضیه جدید

روز گذشته شهریاری بازپرس شعبه هفتم ویژه قتل دادسرای جنایی بار دیگر آرین را برای ارائه پاره یی توضیحات درخصوص وقایع شب جنایت به این دادسرا فرا خواند و این جوان جزئیات تازه یی را در خصوص این حادثه مطرح کرد. آرین گفت سونا ۲۰ دقیقه پیش از آنکه با وی تماس بگیرد و از مجروح شدن خود خبر دهد از میدان کاج سوار یک خودروی سواری شده است. آرین همچنین توضیح داد که با وجود تاریکی هوا توانسته چهره راننده خودرو و زنی را که کنارش نشسته بود مشاهده کند. با توجه به اظهارات این جوان که مدعی است سونا بر صندلی عقب خودرو نشسته بود و با توجه به مدت زمان اندکی که بین جدایی این دو نفر و وقوع قتل وجود دارد از آنجا که احتمال می رود راننده خودرو پس از پیاده شدن مسافر دوم در میانه راه از مسیر اصلی خارج و وارد مسیر فرعی پیش از تقاطع پل مدیریت شده و بعد از مقاومت سونا ابتدا با یک ضربه چاقو به کتف چپ وی را مجروح و سپس ضربه دوم را از پشت وارد بدن وی کرده که ضربه دوم مرگ دختر جوان را در پی داشته است. بازپرس شهریاری با طرح این فرضیه به کارآگاهان جنایی تهران دستور داد با توجه به اظهارات جدید آرین نسبت به چهره نگاری راننده خودرو اقدام کنند و تحقیقات پلیسی پیرامون شناسایی این مظنون متمرکز شود.