جمعی از استادان رشته های مختلف هنرهای تجسمی کشور که در چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان کشورهای اسلا می منطقه شرکت کرده اند آموزش را اساسی ترین نیازهای هنرجویان هنرهای تجسمی کشور اعلام کردند.

یکی از استادان برجسته گرافیک کشور معتقد است عدم آموزش صحیح و درست در رشته های هنری از معضلاتی است که در کشور با آن مواجه هستیم.

ایرج میرزا خانی می گوید: سیاست های آموزشی وزارت علوم در آموزش هنرجویان در رشته های مختلف منطبق با نیازهای آنها نمی باشد و متاسفانه در برخی از رشته ها دیده شده است که همه دروس توسط دو استاد تدریس می شود که این امر می تواند به یک فاجعه تبدیل شود. در زمان حاضر کلاس های خصوصی در بخش هنر با برنامه بهتر و به روز حرکت می کنند و نیاز است که آموزش های آکادمیک نیز با برنامه تر پیش رود.

استاد جلال شباهنگی از استادان گرافیک کشور نیز گفت: متاسفانه در دانشگاه های کشور برخی از استادان فعال هستند که تجربه کافی برای پاسخگویی به نیازهای هنرجویان را ندارند و باید استادانی که از نظر علمی تجربه بالاتری دارند در دانشگاه ها به کار گرفته شوند تا زمینه رشد و شکوفایی دانشجویان را فراهم آورند. باید تیم آموزشی در دانشگاه های کشور به شیوه ای باشد که استادان کم تجربه در کنار استادان باتجربه کشور آموزش ببینند و سپس مسوولیت ها را عهده دار شوند. وی امکانات موجود در دانشگاه های کشور را خوب ارزیابی کرد و گفت: این امکانات باید خوب مدیریت شوند.

چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان کشورهای اسلا می منطقه از روز شنبه ۸۶/۶/۱۰ به مدت چهار روز در محل مجتمع فرهنگی و هنری ارومیه برگزار شده است.