تصویری از بن لادن كه در حالتی شبیه به حضرت مسیح (ع) به‌تصویر كشیده شده! به‌همراه مجسمه‌ای از مریم مقدس كه با پوشش زنان افغان! در نمایشگاهی مذهبی در استرالیا به‌نمایش در آمده بود، جنجال‌هایی در این كشور به‌پا كرد.

این نقاشی كه شرقی‌های ریش‌دار نام دارد، اثری است كه توسط " پریسلا بركس" خلق‌شده و بن لادن را به‌تصویر می‌كشد.

مجسمه‌ی دیگر نیز با عنوان "راز چهارم فاطمه" توسط لوك سالیوان به‌شكل زنی كه صورت و بدن خود را با چادر و روبند آبی مانند زنان افغانی در زمان سلطه‌ی طالبان پوشانده ساخته شده است.

این آثار، در بین ۵۰۰ اثری دیگر، برای جایزه‌ی هنر مذهبی بلیك در نمایشگاهی در "موسسه ملی هنر" شهر سیدنی در معرض دید عموم قرار گرفته بود.

نخست وزیر استرالیا، جان هاوارد، به رویترز گفته است كه انتخاب چنین آثاری برای نمایش، توهین به اعتقادات مذهبی بسیاری از استرالیایی‌ها به‌شمار می‌رود.

لابی مسیحیان استرالیا نیز این آثار را محكوم كرده است. اما در میان نظرات مردم درباره‌ی این آثار آرا مختلفی دیده می‌شود.

یكی از بازدیدكنندگان از این نمایشگاه گفته است تنها بن لادن را می‌توان با صدام و هیتلر مقایسه كرد. اما مسیح (ع) برای نجات مردم به زمین آمد. از سویی، یكی دیگر از بازدیدكنندگان، با تمجید از ارزش هنری اثر معتقد است: در جهت وارد آوردن شك به بیننده قرار است هنر باعث تفكر و بحث شود، ممكن است به شما توهین كند، اما شما را به فكر فرو خواهد برد.

سخن‌گوی این نمایشگاه، كشیش "راد پتندن"، نیز با دفاع از انتخاب جنجال برانگیز آثار گفته است، هدف این نمایشگاه تشویق مردم برای بحث درباره‌ی روحانیت در جامعه بوده است، یعنی همان هدف دو هنرمند.

منابع خبری اعلام كردند، جایزه‌ی ۱۵ هزار دلاری این نمایشگاه، به " شرلی پردی" برای اثرش با عنوان ایستگاه‌های صلیب داده شد.