نخستین نمایشگاه زنان سفالگر ایران شنبه ۱۰ شهریور در نگارخانه اصلی فرهنگسرای نیاوران آغاز به کار می‌کند.

در این نمایشگاه از مجموع ۱۷۰۲ سفال و سرامیک رسیده به دبیرخانه نمایشگاه، پس از دو مرحله داوری ۴۰۰ اثر از ۱۸۰ بانوی هنرمند به بخش اصلی راه یافته است که در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

از میان ۴۰۰ اثر راه یافته ۲۰۰ اثر حجم، ۱۲۵ اثر کاربرد هنری، ۵۳ تابلوی دیواری و ۱۹ اثر چیده مان است.

۵۴ درصد شرکت کنندگان در این نمایشگاه دارای مدرک تحصیلی کارشناسی هستند و «فخری گلستان» با ۸۲ سال سن، مسن ترین و «درسا فیاض» با هفت سال کوچک ترین عضو این رویداد هستند.

زنان سفالگر تهران، تبریز و سمنان به ترتیب بیشترین استقبال را از این نمایشگاه داشتند و از زنان هنرمند حدود ۳۵ شهر دور و نزدیک نظیر اردبیل، زاهدان، سیاهکل، همدان، کرمان، یزد و ... سفال و سرامیک دریافت شده است.

در حاشیه این نمایشگاه بزرگ، نشست‌های تخصصی حلقه‌های تفکر با محوریت بحث و تبادل نظر درخصوص ریشه‌های بنیادین سفال، کارگاه‌های سفال و سرامیک در دو سطح عمومی و تخصصی نیز برپا خواهد شد.

۲۷ شهریور ماه جاری و در مراسم اختتامیه برگزیدگان این نمایشگاه معرفی و جوایز نفیس خود را دریافت خواهند نمود.

نخستین نمایشگاه زنان سفالگر ایران که با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بنیاد آفرینشهای هنری نیاوران، اداره کل امور بانوان شهرداری تهران، سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برپا شده است تا ۲۷ شهریور ۸۶ دایر خواهد بود و علاقه مندان می توانند همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ (ایام تعطیل ۱۴ تا ۲۰) از آن دیدن كنند. مراسم افتتاحیه این نمایشگاه از ساعت ۱۷ بر پا خواهد بود.