به مناسبت هشتصدمین سال تولد مولانا نمایشگاه هنرهای تجسمی مولانا با آثار برگزیده‌ای از نقاشان و هنرمندان معاصر در شهرستان خوی و تهران برگزار می‌شود.

علی تقوی، دبیر اجرایی كمیته فرهنگی و هنری همایش مولانا با بیان این مطلب به ستاد خبری كنگره بزرگداشت هشتصدمین سال تولد مولانا گفت: همزمان با هشتصدمین سال تولد مولانا نمایشگاه هنرهای تجسمی با آثار برگزیده‌ای از نقاشان و هنرمندان معاصر در تهران و شهرستان خوی برگزار می‌‌شود.

وی در ادامه افزود: نمایشگاه‌ هنرهای تجسمی مولانا در شهرستان خوی روز شنبه ۵ آبان ماه افتتاح و ۱۰ آبان ماه اختتامیه آن خواهد بود.

تقوی یادآور شد: در این نمایشگاه حدود ۵۰ اثر برگزیده از نقاشان و هنرمندان معاصر به نمایش در خواهد آمد.

وی همچنین به اجرای گروه موسیقی بیدل در این نمایشگاه اشاره كرد و گفت: روز افتتاحیه نمایشگاه‌ هنرهای تجسمی در شهرستان خوی شاهد اجرای گروه موسیقی بیدل با صدای استاد حسام‌الدین سراج خواهیم بود.

دبیر اجرایی كمیت فرهنگی و هنری همایش مولانا خاطرنشان كرد: برای برگزاری این نمایشگاه در شهرستان خوی فرهنگستان هنر، وزارت كشور و سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مشاركت دارند.

تقوی همچنین به نمایشگاه موزه هنرهای معاصر فلسطین در تهران اشاره كرد و تصریح كرد: در نمایشگاهی كه در موزه هنرهای معاصر فلسطین برگزار می‌شود، ۵۰ اثر از مجموعه كتاب شمس رونمایی خواهد شد، همچنین حدود ۱۶ تصویر و پرتره از مولانا به تصویر كشیده خواهد شد.

دبیر اجرایی كمیته فرهنگی و هنری همایش مولانا خاطرنشان كرد: نمایشگاه هنرهای تجسمی مولانا ۶ آبان ماه در موزه هنرهای معاصر فلسطین تهران افتتاح و ۱۴ آبان ماه خاتمه خواهد یافت.

كنگره بزرگداشت هشتصدمین سال تولد مولانا از ششم تا دهم ابان ماه امسال در تهران، تبریز و خوی برگزار خواهد شد.