بزرگداشت «معصومه سیحون» بانوی نقاش ۸۳ ساله و مدیر نگارخانه سیحون قدیمی‌ترین نگارخانه فعال كشور در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) برگزار می‌شود.

در مراسم بزرگداشت معصومه سیحون، آیدین آغداشلو، پرویز كلانتری و احمد نصرالهی سخنرانی خواهند داشت.

پس از برپایی مراسم بزرگداشت این بانوی نقاش پیشكسوت، نمایشگاهی از مجموعه آثار وی در گالری هما افتتاح خواهد شد كه تا پایان آبان ماه دایر خواهد بود.

معصومه سیحون،نقاش و گالری‌دار، دانش‌آموخته رشته نقاشی در سال ۱۳۳۸ و همسر"هوشنگ سیحون"، نقاش و معمار برجسته كشورمان است كه بیش از چهار دهه در زمینه اعتلای هنر نقاشی ایران فعالیت كرده است.

نگارخانه سیحون نیز قدیمی‌ترین نگارخانه فعال كشور است و هنرمندان برجسته بسیاری، اولین نمایشگاه‌های خود را در این نگارخانه برپا كرده‌اند كه از آن میان به هنرمندانی چون: سهراب سپهری،رضا مافی،جعفر روح‌بخش،فرامرز پیل‌آرام، محمد احصایی و...می‌توان اشاره كرد.

از این بانوی هنرمند برجسته به پاس بیش از ۴۰ سال زحمت در عرصه هنر كشور روز جمعه ۲۷ مهرماه ساعت ۱۶ با حضور جمعی از هنرمندان نقاش پیشكسوت در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) تقدیر خواهد شد.

پیش از این خردادماه سال ۱۳۸۳ نیز مراسم بزرگداشتی برای این بانوی هنرمند ایرانی از سوی سازمان میراث فرهنگی در نگارخانه سیحون برگزار شد.

موزه امام علی در خیابان ولیعصر،بلوار اسفندیاری، شماره ۳۵ واقع است.