نمایشگاه گروهی«تاپستری» كه تلفیقی از بافت و هنرهای تجسمی مختلف است، روز جمعه در فرهنگسرای نیاوران برپا می‌شود.

«تاپستری» گونه‌ای از بافت است كه در تار و پود آن علاوه بر پشم و نخ، موادی مثل فلز، چوب، شیشه و ... مورد استفاده قرار می گـیرد.

"تاپستری" در واقع هنــری چیده‌مانی است كه تلفیقی هنرمندانه از بافت، گرافیگ، هنرهای دستی، نقاشی، آینه كاری و ... به شمار می‌آید كه امروزه در عرصه هنرهای تجسمی دنیا،جایگاه شاخصی برای خود یافته است.

امروزه با بهره‌مندی از نانوتكنولوژی و گسترش امكانات ساختاری بسیار وسیع برای بافته‌های تازه، تاپستری با موادی بسیار متنوع در گستره دكوراسیون داخلی اماكن عمومی مثل متروها، فرودگاهها،هتلها،برجها و ... علاوه بر حضوری كاربردی، جلوه های زیباشناختی از هنر تجسمی هر سرزمین را به تصویر می‌كشد.

در این نمایشگاه ۳۶ هنرمند برجسته بیش از ۱۰۰ اثر تاپستری را در قالب‌های دیوارآویز، حجم، پاراوان، زیورآلات، شال، رومیزی و ... در نگارخانه اصلی فرهنگسرای نیاوران به معرض تماشای عموم می گذارند كه ۳۴ نفر از آنها را هنرمندان زن تشكیل می دهند.

در میان این هنرمندان آثاری از سه استاد برجسته تاپستری ایران، لیلا ثمری، نسرین كیهان و شهرزاد غروی در كنار آثاری از ندا درزی، زهرا رسول زاده، مریم فریدونی، افسانه مدیر امانی، یاسمن نبی زاده، منظر محمدی، فریده شاهسوارانی و ... جلب نظر می كند.

این نمایشگاه تا ۹ آبان ۸۶ در نگارخانه اصلی فرهنگسرای نیاوران دایر خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ (ایام تعطیل ۱۴ تا ۱۹) از آن دیدن كنند.

این نمایشگاه ساعت ۱۶ جمعه ۲۷ مهر ماه سال جاری در فرهنگسرای نیاوران افتتاح خواهد شد.