نمایشگاه نقاشان نوگرای گرجستان نیمه اول‌ آبان‌ماه در مؤسسه فرهنگی هنری صبا به نمایش گذاشته می‌شود.

به نقل از روابط عمومی مؤسسه صبا،نخستین نمایشگاه هنرمندان نوگرای گرجستان به همت مؤسسه صبا و با همكاری آكادمی هنر تفلیس و سفارت گرجستان در ایران برگزار می‌شود.

این نمایشگاه كه با هدف بررسی و شناخت نقاشی معاصر كشورهای حوزه های تمدنی همجوار ایران، نخستین حلقه از این مجموعه خواهد بود، نیمه اول آبان ماه در موسسه فرهنگی هنری صبا گشایش می یابد.

نمایشگاه نقاشان نوگرای گرجستان فرصت ارزشمندی برای شناخت هرچه بیشتر با خلاقیت های هنری، مولفه های بومی، اقلیمی، شاخصه های مدرن و ‌ارزش های فرهنگی است كه افقی به یك ارتباط وسیع بر مبنای مشتركات فرهنگی تمدنی دو كشور خواهد داشت. ارتباطی كه بر مبنای نزدیكی جغرافیایی و اقلیمی و مهمتر از آن همجواری و پیوند حوزه تمدنی، فرهنگ، آئین‌ها، مناسبات و باورهای مشترك شكل می گیرد.

آثار ارائه شده از هنرمندان نوگرای گرجستان شامل نقاشی در گرایش‌ها و شیوه‌های مدرن بوده كه چشم اندازی به تلفیق ارزشهای سنت، فرهنگ، تاریخ و اسطوره‌های قومی این سرزمین كهن را با نگاه نوگرا و تجربه های خلاق و جدید این هنرمندان خواهد گشود.

این نمایشگاه در ادامه سلسله نمایشگاه‌های پژوهشی این موسسـه است كه تا كنـون ۹ دوره آن به بررســی نقاشان نــوگرای استــان‌های ( تبریز،كرمان، فارس، خوزستان، كردستان، قزوین،اصفهان، سیستان و بلوچستان و مازندران) و ۴ دوره آن به بررسی نقاشان حوزه تمدنی جهان اسلام از جمله كشورهای تركیه، آذربایجان، بنگلادش، مراكش اختصاص داشته برگزار می‌شود.